Zakup nowego busa dla dzieci z ośrodka wychowawczego

Zakup nowego busa dla dzieci z ośrodka wychowawczego

W miniony czwartek, 2 lutego, na parkingu chorzowskiego centrum opieki nad dziećmi, mieszczącego się przy ulicy Siemianowickiej, odbyła się oficjalna uroczystość przekazania nowego pojazdu. W ośrodku tym przebywa około 70 dzieci, a ich wymagania są znaczne. Do tej pory korzystano z dość wiekowego busa.

Gmina Chorzów pozyskała niedawno nowy pojazd do przewozu dzieci uczęszczających do placówek opiekuńczo-wychowawczych. Nowy nabytek zastąpił pojedynczy, starzejący się mikrobus, który nie miał klimatyzacji i mógł pomieścić tylko dziewięciu pasażerów.

Rada Miasta wyłuskała dwieście tysięcy złotych na zakup nowego autobusu, o który wnioskował inspektor nadzoru i inne osoby. Trzeba było wypłacić całą kwotę, bo przepisy nie dają w takich przypadkach ulg ani zwolnień. Obecny na konferencji prasowej prezydent Andrzej Kotala potwierdził, że pieniądze przeznaczone na zakup pochodzą z budżetu na rok 2022.

Oczywiste jest, że prowadzenie takich ośrodków jest kosztowne. Na miejscu musi być dwóch pracowników, co jest szczególnie istotne, gdy jeden z nich musi zabrać kilku wychowanków do dentysty lub w inne miejsce. Najistotniejsze jest jednak to, że ośrodki te starają się zapewnić dzieciom komfortową i domową atmosferę.