Powrót tramwajów na ulicę 3 Maja

Powrót tramwajów na ulicę 3 Maja

23 stycznia miasto Chorzów po dłuższym okresie nieobecności zostało wreszcie uświetnione obecnością tramwajów na ulicy 3 Maja. Linia tramwajowa numer 11 została zatrzymana jeszcze w styczniu 2020 roku.
Jeśli ktoś przeprowadził się do Chorzowa w poprzednich miesiącach, to z pewnością zdziwiłby się, widząc tramwaj na 3 Maja 23. Zgodnie z pierwotnymi planami, przebudowa jezdni i torowiska miała umożliwić kursowanie tramwajów do połowy 2021 roku.

Większość taboru kursującego na trasie numer 10 to pojazdy wysokopodłogowe, jednak zdarzają się przejazdy, które obsługiwane są przez transport z dolnym wejściem. Jest to szczególnie ważne dla osób starszych lub mających trudności z poruszaniem się. Przed remontem ulicy nie można było korzystać z nowszych tramwajów.

Nie wiadomo, czy niskie wykorzystanie linii w pierwszym dniu jej funkcjonowania było spowodowane remontem i brakiem połączenia z Katowicami, czy też zmieniły się przyzwyczajenia mieszkańców. Intrygujące będzie to, ile osób skorzysta z pojazdu podczas środowego dnia targowego na ulicy Barskiej.