Wielka plantacja narkotyków ujawniona przez policję na Dolnym Śląsku

Wielka plantacja narkotyków ujawniona przez policję na Dolnym Śląsku

Podczas akcji prowadzonej w małej społeczności niedaleko Wałbrzycha, funkcjonariusze policji zabezpieczyli ponad 10 kilogramów konopi indyjskich i 54 rośliny. W wyniku operacji, trzy osoby zostały aresztowane i postawiono im zarzuty związane z przestępstwami narkotykowymi. Jeśli zostaną skazani, mogą spędzić w więzieniu do dziesięciu lat.

W piątkowe popołudnie, 13 października, detektywi z Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu współdziałając z jednostką wywiadowczą przeprowadzili operację w Starych Bogaczowicach, miejscowości położonej w powiecie wałbrzyskim. W wyniku tej interwencji aresztowane zostały trzy osoby.

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Marcina Świeżego, rzecznika Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu, na terenie jednej z posesji w Starych Bogaczowicach 47-letnia kobieta oraz 51-letni mężczyzna prowadzili profesjonalną plantację konopi indyjskich. Na miejscu znaleziono i zabezpieczono ponad 10 kilogramów marihuany i 54 rośliny w różnym stadium wzrostu. Ponadto pomieszczenia, w których prowadzona była uprawa, były wyposażone w specjalistyczne oświetlenie, wentylatory oraz namioty. Całość wyposażenia została zdemontowana i zabezpieczona przez śledczych, podobnie jak telefony komórkowe, których używali podejrzani.

W trakcie interwencji w Starych Bogaczowicach zatrzymano także na gorącym uczynku 46-latka, który przybył na miejsce, aby odebrać zielony susz. W momencie aresztowania miał przy sobie ponad 1250 porcji handlowych marihuany. Za przestępstwa narkotykowe cała trójka ryzykuje karę do dziesięciu lat pozbawienia wolności.

46-latek odpowie za posiadanie znacznej ilości narkotyków, natomiast dwójka pozostałych aresztowanych odpowie dodatkowo za wprowadzanie na rynek znacznej ilości substancji odurzających, nielegalną uprawę konopi indyjskich oraz posiadanie narzędzi służących do produkcji narkotyków – dodał Świeży.