Program "Lokale na start" w Chorzowie – propozycja dla młodych przedsiębiorców

Program "Lokale na start" w Chorzowie – propozycja dla młodych przedsiębiorców

Niedawno, na oficjalnym portalu magistratu w Chorzowie, opublikowano informację dotyczącą przetargu na wynajem wolnych lokali użytkowych, które są własnością tego miasta. W związku z tym, że prowadzenie działalności gospodarczej często wymaga posiadania odpowiedniego lokalu, władze Chorzowa postanowiły uruchomić program „Lokale na start”. Program ten jest skierowany do osób planujących założenie firmy lub już prowadzących działalność gospodarczą, ale nie dłużej niż od roku. Miasto oferuje im możliwość wynajmu lokalu za niską stawkę czynszu. W tym celu została przygotowana lista dostępnych lokali należących do Gminy Chorzów.

W ramach programu „Lokale na start”, osoby zainteresowane prowadzeniem działalności gospodarczej mogą wybrać lokal spośród dostępnych na liście, zapoznać się z jego stanem technicznym i złożyć ofertę do Wydziału Zasobów Komunalnych Urzędu Miasta Chorzów. Na podstawie przetargu ofert zostanie wybrany najemca lokalu. Umowa najmu będzie zawarta na okres 4 lat, z możliwością przedłużenia. Taka procedura została ogłoszona przez magistrat miasta.

W pierwszym roku obowiązywania umowy najmu, zwycięzcy przetargu zapłacą tylko 1,00 zł netto/m2 za wynajem lokali usytuowanych w budynkach komunalnych i prywatnych. W przypadku lokali w budynkach Wspólnoty Mieszkaniowej stawka wynosić będzie 25% ceny oferowanej. W drugim roku najmu wyniesie ona już 50% stawki zaoferowanej przez oferenta, niezależnie od lokalizacji lokalu. Dopiero po dwóch latach obowiązywania umowy najemca będzie zobowiązany do zapłaty pełnej wysokości zaoferowanej stawki czynszu.

Chętne osoby, które chciałyby skorzystać z programu „Lokale na start”, muszą posiadać formularz przystąpienia do przetargu ofert oraz potwierdzenie wpłaty wadium. Wszystkie wymagane dokumenty należy dostarczyć do Urzędu Miasta Chorzów (pokój nr 120) do końca listopada.