Ulice Chorzowa – planem zdjęciowym dla filmu fabularnego. Możliwe utrudnienia od wtorku

Ulice Chorzowa – planem zdjęciowym dla filmu fabularnego. Możliwe utrudnienia od wtorku

Reżyserzy i producenci filmowi zdecydowali, że ulice Cmentarna, Hajducka oraz część Urbanowicza w Chorzowie stworzą doskonałe tło dla ich nowego filmu fabularnego. Od wtorku parkowanie na tych ulicach będzie niemożliwe, a podczas kręcenia scen niektóre odcinki zostaną zamknięte dla ruchu.

Harmonogram zdjęć jest zaplanowany na 7 i 8 lutego, począwszy od godziny 14:00 do 3:00. Kręcenie scen na wymienionych wcześniej ulicach wiąże się z koniecznością wprowadzenia pewnych modyfikacji w organizacji ruchu drogowego w ich bezpośrednim sąsiedztwie.

Z tego względu, warto zwrócić uwagę na zmiany w ruchu drogowym:

Zgodnie z decyzją, od 6 lutego (wtorek) wprowadzony zostanie zakaz zatrzymywania się na wybranych odcinkach następujących ulic:

Ul. Hajducka: pomiędzy skrzyżowaniem z ulicami Kordeckiego/Cmentarną a obszarem budynku o numerze 49.

Ul. Cmentarna: od skrzyżowania z ulicą Hajducką do rejonu budynku o numerze 36.

Ul. Urbanowicza: od skrzyżowania z ulicą Cmentarną do okolic budynku numer 39.

Zamknięcie tych fragmentów dla ruchu będzie miało miejsce tylko w trakcie kręcenia scen, które potrwają około 3 minuty. W tym czasie zarówno ruch pojazdów, jak i pieszych zostanie całkowicie zawieszony.

Kierowców prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności oraz przestrzeganie oznakowania umieszczonego w celu zabezpieczenia planu zdjęciowego.

– Już od dnia poprzedzającego rozpoczęcie zdjęć, na miejscu będą obecne osoby odpowiedzialne za zabezpieczenie planu filmowego, które udzielą wszelkich niezbędnych informacji – poinformował Wojciech Żak, członek ekipy produkcyjnej filmu. – Pragniemy przeprosić za wszelkie utrudnienia i liczymy na Państwa wyrozumiałość podczas realizacji planu zdjęciowego – dodał.

Zachęcamy do śledzenia lokalnych komunikatów na temat zmian w organizacji ruchu oraz do wykazywania zrozumienia i cierpliwości podczas trwania planu zdjęciowego.