Ruch Chorzów kontynuuje zwycięską serię w Lidze Centralnej Kobiet

Spotkanie 12. kolejki meczowej Ligi Centralnej Kobiet pomiędzy drużyną Ruchu Chorzów a PR Poznań zakończyło się triumfem chorzowianek, które wygrały 36:26. W ten sposób Niebieskie utrzymały swoją niepokonaną pozycję na czele tabeli, nie tracąc dotychczas ani jednego punktu. Po udanej pierwszej rundzie, podczas której zgromadziły jedenaście zwycięstw, KPR Ruch Chorzów z determinacją dąży do powrotu do Superligi.

Starciu z drużyną ENEA Piłka Ręczna Poznań rozpoczęła Agata Wasiak, zdobywając pierwszą bramkę dla gości. Jednak już w 10. minucie gry, przewaga Niebieskich wynosiła pięć bramek (8:3). Zasługą tego stanu rzeczy były cztery trafienia Partycji Wiśniewskiej. Zespołowi z Poznania nie łatwo było stawić czoła skrzydłowym chorzowianek – Natalii Doktorczyk oraz Polinie Masalovej, a także Aleksandrze Salisz, która okazała się najskuteczniejsza podczas tego spotkania.

Po przerwie szczypiornistki ENEI, mimo niektórych pozytywnych momentów na parkiecie, nie udało się odrobić strat. Zmagania z dobrze zorganizowaną obroną gospodyń okazały się zbyt trudne i ostatecznie przyczyniły się do ich porażki przeciwko liderkom Ligi Centralnej Kobiet.

O wyniku spotkania decydował także udział trenera Ivo Vavry, który dał szansę Dominice Sikorze. Młoda zawodniczka z Chorzowa dwukrotnie miała okazję do wykonania rzutu karnego. Choć pierwsza próba nie była udana, drugi rzut okazał się strzałem w dziesiątkę, co pozwoliło Sikorze zapisać swoje pierwsze trafienie w seniorskich rozgrywkach.

Następne spotkanie chorzowianki rozegrają już 13 lutego. Tym razem zmierzą się na wyjeździe z drużyną PreZero APR Radom.