Atak na sympatyka Ruchu Chorzów w Rudzie Śląskiej: Nastolatek pobity i pozbawiony klubowej bluzy

Atak na sympatyka Ruchu Chorzów w Rudzie Śląskiej: Nastolatek pobity i pozbawiony klubowej bluzy

W Rudzie Śląskiej doszło do zatrzymania trzech osób, w wieku od 20 do 29 lat, które są podejrzane o brutalny atak na 15-letniego kibica Ruchu Chorzów. W wyniku przestępstwa grozi im kara do 15 lat pozbawienia wolności.

Atak odbył się kilka dni temu w dzielnicy Bielszowice, blisko jednej ze szkół średnich. Sprawcy zastraszyli oraz napadli na młodego chłopaka, zmuszając go do zdejmowania bluzy ozdobionej symbolem Ruchu Chorzów, w której przyszedł na lekcje.

– Ofiara została brutalnie zaatakowana, a po upadku jeden z napastników kontynuował atak kopiąc go. Sprawcy grozili młodemu kibicowi, że jeśli ponownie spotkają go z symbolami drużyny, ich kolejne spotkanie będzie jeszcze brutalniejsze – opisuje jeden z funkcjonariuszy z Komendy Miejskiej Policji w Rudzie Śląskiej.

Bluza 15-latka została zabrana przez sprawców. Szybko udało się jednak zidentyfikować napastników jako sympatyków Górnika Zabrze. Dzięki skutecznej pracy śledczych z rudzkiej komendy i wsparciu policjantów z komendy wojewódzkiej oraz oddziału prewencji, trzech ze sprawców – dwóch 21-latków i 29-latek – usłyszało zarzuty od prokuratury i zostało tymczasowo aresztowanych. Czwarty z nich, 20-latek, został uwolniony, gdyż ustalono, że nie brał bezpośredniego udziału w ataku.

– Wszystkie osoby zatrzymane były pracownikami jednej z firm w Rudzie Śląskiej. Zatrzymano ich, kiedy przyszli na poranną zmianę – mówią osoby zaznajomione ze sprawą.