Ulice Chorzowa: Cmentarna, Hajducka i Urbanowicza, zostają miejscem realizacji filmu fabularnego

Ulice Chorzowa: Cmentarna, Hajducka i Urbanowicza, zostają miejscem realizacji filmu fabularnego

Na trzech chorzowskich ulicach: Cmentarnej, Hajduckiej i częściowo Urbanowicza, rozpoczyna się kręcenie filmu fabularnego. Rozpoczynając od wtorku, parkowanie na tych ulicach nie będzie możliwe, ponieważ podczas realizacji zdjęć wybrane sekcje będą tymczasowo niedostępne.

Sceny do filmu będą kręcone na wymienionych ulicach w dniach 7 i 8 lutego, pomiędzy godziną 14:00 a 3:00. Produkcja filmowa wprowadza konieczność zmiany organizacji ruchu w pobliżu miejsca realizacji zdjęć.

Zmiany będą miały bezpośredni wpływ na lokalny ruch drogowy. Wśród nich znajduje się zakaz zatrzymywania się, który będzie obowiązywał od 6 lutego (wtorek). Zakaz ten dotyczy następujących fragmentów ulic:

Ulica Hajducka: od skrzyżowania z ulicami Kordeckiego/Cmentarną do obszaru budynku numer 49.
Ulica Cmentarna: od skrzyżowania z ulicą Hajducką do obszaru budynku numer 36.
Ulica Urbanowicza: od skrzyżowania z ulicą Cmentarną do obszaru budynku numer 39.

Podczas kręcenia zdjęć, co potrwa około 3 minuty, te odcinki ulic zostaną całkiem zamknięte dla ruchu zarówno pojazdów, jak i pieszych.

Kierowcy są proszeni o ostrożność oraz przestrzeganie oznakowania zabezpieczającego miejsce kręcenia filmu. Wojciech Żak z ekipy producenckiej filmu informuje: „Od dnia przed rozpoczęciem kręcenia zdjęć, na miejscu będą obecne osoby odpowiedzialne za zabezpieczenie planu filmowego, które udzielą wszelkich niezbędnych informacji”. Przeprasza także za utrudnienia i prosi o wyrozumiałość podczas realizacji zdjęć.

Zachęcamy do śledzenia lokalnych informacji dotyczących zmian w organizacji ruchu oraz wykazywania zrozumienia i cierpliwości podczas trwania zdjęć.