Tragiczny skutek niewłaściwego zachowania pieszego w Chorzowie: 3 promile alkoholu i niemalże śmiertelne zdarzenie drogowe

Tragiczny skutek niewłaściwego zachowania pieszego w Chorzowie: 3 promile alkoholu i niemalże śmiertelne zdarzenie drogowe

Mroczna sobotnia noc w Chorzowie, połączona z nieodpowiedzialnym spożyciem alkoholu oraz próbą oszczędzenia czasu przez skrócenie drogi, stały się receptą na pewne zagrożenie. Niefortunna sytuacja spotkała pieszego, który został uderzony przez samochód osobowy. Funkcjonariusze drogowej służby policyjnej dokonali szczegółowej rekonstrukcji incydentu.

Dramatyczne zdarzenie miało miejsce w minioną sobotę, około godziny 20:30 na ulicy Katowickiej w Chorzowie. Policjanci odpowiedzialni za bezpieczeństwo ruchu drogowego, którzy zostali skierowani na miejsce zdarzenia, ustalili, że to 42-letni mieszkaniec Świętochłowic postanowił przeciąć ruchliwą arterię miasta w miejscu, gdzie nie jest to dozwolone. Ciemna pora dnia, ograniczona widoczność i spożycie alkoholu – jak się okazało ponad 3 promile – stały się przyczynami potencjalnej tragedii. Niestraszony mężczyzna wpadł prosto pod koła nadjeżdżającego pojazdu.

Badanie alkomatem wykazało, że miał on w organizmie ponad 3 promile alkoholu. Na całe szczęście, mieszkaniec Świętochłowic nie doznał znacznych szkód cielesnych i po dopełnieniu niezbędnych formalności mógł wrócić do domu. Jednakże, okazało się, że był poszukiwany przez służby prawne do odbycia kary 10 dni pozbawienia wolności. W rezultacie, mężczyzna został zatrzymany i umieszczony w areszcie. Po wyjściu, będzie musiał odpowiadać za spowodowanie tego niebezpiecznego zdarzenia drogowego.

Na stronie internetowej chorzowskiej Policji możemy przeczytać apel: „Zwracamy się do wszystkich pieszych o zachowanie rozwagi oraz korzystanie z wyznaczonych przejść dla pieszych!”