100 milionów złotych na budowę nowej areny dla Ruchu Chorzów

100 milionów złotych na budowę nowej areny dla Ruchu Chorzów

Podczas oficjalnej konferencji prasowej, premier Mateusz Morawiecki potwierdził, że rząd przekaże 100 milionów złotych na realizację projektu nowego stadionu dla klubu piłkarskiego Ruch Chorzów. Pierwsze rozmowy na ten temat z reprezentantem kibiców Ruchu miały miejsce w miniony czwartek, w centrali Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Premier nie zwlekał z przekazaniem tej wiadomości bezpośrednio na miejsce, udał się więc tego samego dnia na Śląsk.

– Właśnie teraz mogę ogłosić spełnienie wcześniej danej obietnicy – oznajmił Morawiecki podczas spotkania prasowego, które odbyło się na dotychczasowym stadionie Ruchu Chorzów.

– Państwa rzecznik, pan Szymon, przybył do mnie w imieniu wszystkich fanów klubu. Omówiliśmy potrzeby i oczekiwania kibiców. Nasza partia, PiS, zawsze słowa dotrzymuje. Dlatego też dziś możemy już oficjalnie potwierdzić, że decyzja o przeznaczeniu kwoty przekraczającej 100 milionów złotych na budowę tego nowoczesnego stadionu została podpisana – kontynuował premier. Dodał także, że proces przetargowy dotyczący realizacji projektu ma mieć swój początek najpóźniej w styczniu 2024 roku.