Teenagerzy terroryzowali 9-letniego autystę w Chorzowie: "Padnij na kolana, wypieraj się Ruchu"

Teenagerzy terroryzowali 9-letniego autystę w Chorzowie: "Padnij na kolana, wypieraj się Ruchu"

W internecie pojawiły się bulwersowujące filmy pochodzące z Chorzowa, w województwie śląskim. Nagrania pokazują, jak grupa nastolatków, pod przywództwem jednej dziewczyny, drwi i znęca się nad 9-letnim chłopcem z autyzmem. Miasto zareagowało na incydent, a policja już prowadzi dochodzenie.

Na kontrowersyjnych nagraniach widać, jak młodzi chuligani tormenutują chłopca, najwyraźniej z powodu jego sympatii do lokalnego klubu piłkarskiego, Ruchu Chorzów. Na jednym ze sfilmowanych incydentów, zastraszeni oprawcy zmuszają 9-latka do klęczenia, jednocześnie go dusząc i wyzywając. Nie tylko psychicznie znęcali się nad dzieckiem, ale również zniszczyli jego rower, który zostawił porzucony w krzakach. Jeden z prześladowców wrzeszczał: „No dalej, wyrzekaj się Ruchu, wyrzekaj się, c**j mnie to obchodzi”.

Informacje o tym bulwersującym incydencie dotarły do lokalnej policji. – W poniedziałek 6 listopada, rano otrzymaliśmy zgłoszenie w tej sprawie. Wszyscy uczestnicy zdarzenia, widoczni na filmikach, zostały już zidentyfikowani.