Próba ucieczki z rąk policji po pijanym szale na drogach Chorzowa

Próba ucieczki z rąk policji po pijanym szale na drogach Chorzowa

Scenariusz godny filmów akcji: mężczyzna pozbawiony prawa jazdy, nadużywający alkoholu, prowadzi pełen pijanych pasażerów samochód i stara się uciec przed policją. Wszystko to miało miejsce w Chorzowie w jedną z listopadowych nocy roku 2023.

Zdarzenie miało miejsce pomiędzy niedzielą a poniedziałkiem (5/6 listopada 2023). Funkcjonariusze patrolujący ulice Chorzowa Batory zaprzęgli uwagę na srebrne auto marki Peugeot. Jego chaotyczne przemieszczanie się po mieście zwróciło uwagę policjantów, którzy postanowili zbadać sprawę bliżej. Kiedy zauważyli, że pojazd wielokrotnie łamie przepisy drogowe, przekraczając ciągłą linię rozdzielającą pasy ruchu, postanowili go zatrzymać.

Kierowca jednak nie zamierzał się poddać tak łatwo. Pomimo sygnałów do zatrzymania ze strony funkcjonariuszy, zdecydowanie przyspieszył. Po krótkim pościgu, policjanci udało się mu zastąpić drogę, uniemożliwiając dalszą ucieczkę samochodem. Wówczas desperat zdecydował na próbę ucieczki pieszej, jednak został szybko przegoniony i obezwładniony przez jednego z policjantów – relacjonuje mł. asp. Karol Kolaczek, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Chorzowie.

23-letni mieszkaniec Kobióra, który prowadził pojazd, miał wiele powodów, by próbować uniknąć konfrontacji z policją. Nie posiadał prawa jazdy, a badanie alkomatem wykazało, że ma prawie promil alkoholu we krwi. Ponadto w samochodzie znajdowało się pięciu pasażerów, wszyscy pod wpływem alkoholu. Za swoje wykroczenia i przestępstwa odpowie teraz przed sądem. Za takie przewinienia grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.