Jan Woś zostaje pierwszym trenerem Ruchu Chorzów

Jan Woś zostaje pierwszym trenerem Ruchu Chorzów

Nowe zmiany w szeregach Ruchu Chorzów. Jarosław Skrobacz, który do tej pory był pierwszym trenerem klubu, zdecydował się na pożegnanie z tą funkcją w poniedziałek. Następnie, klub potwierdził, że Jan Woś, były asystent Skrobacza, będzie pełnił rolę pierwszego trenera.

Decyzja dotycząca przekształcenia roli Jana Wośa w Ruchu Chorzów została oficjalnie ogłoszona przez działaczy klubu. 49-letni Woś, wcześniej pełniący funkcję asystenta u boku Jarosława Skrobacza, teraz obejmie stanowisko głównego szkoleniowca niebiesko-białych.

We wspomniany poniedziałek, Ruch Chorzów dał do zrozumienia, że doszedł do porozumienia z poprzednim trenerem o zakończeniu współpracy. Tego samego dnia, wieczorem, przedstawiono nowego trenera drużyny. Wiadomo już, że kontrakt Jana Wośa będzie ważny do końca obecnego sezonu, ale istnieje możliwość jego przedłużenia o dodatkowy rok. W skład sztabu szkoleniowego wchodzą także Wojciech Grzyb, Adrian Gach, Ryszard Kołodziejczyk i Jakub Jarosz.

Po 14 rozegranych kolejek PKO Ekstraklasy, Ruch Chorzów nie radzi sobie najlepiej, zajmując przedostatnie miejsce w tabeli. Z dorobkiem ośmiu punktów po trzynastu meczach, drużyna traci siedem punktów do strefy bezpieczeństwa. Teraz zespół czekają istotne mecze z Radomiakiem i Koroną w Chorzowie oraz z Widzewem w Łodzi, które mogą wpłynąć na ich końcową pozycję po rundzie jesiennej.