Świąteczna atmosfera już niebawem zawita do Parku Śląskiego: Zimowa Osada Mikołaja otwiera swoje podwoje

Świąteczna atmosfera już niebawem zawita do Parku Śląskiego: Zimowa Osada Mikołaja otwiera swoje podwoje

Zaledwie za kilka dni, Park Śląski zacznie tętnić świątecznym nastrojem. Już z początkiem grudnia, Święty Mikołaj wraz z grupą elfów przeniesie się do tego miejsca. Będzie go można spotkać w specjalnie przygotowanej na ten okazji Zimowej Osadzie. Zarówno maluchy, jak i osoby dorosłe, będą mogły skorzystać z stoisk, oferujących ciepłe napoje oraz świąteczne ozdoby. Sezon świątecznych atrakcji oficjalnie rozpocznie się 1 grudnia, o godzinie 16:30, podczas ceremonii zapalenia świateł choinki. Wydarzenie to będzie dodatkowo umilone występem młodych artystów, którzy zaśpiewają kolędy i inne utwory bożonarodzeniowe.

Właśnie 1 grudnia, o godzinie 16:30, odbędzie się inauguracja Zimowej Osady Mikołaja. Serce osady stanowić będzie Domek Mikołaja – miejsce, gdzie każdy chętny będzie mógł spotkać Mikołaja i jego elfy, a także zrobić pamiątkowe zdjęcie w świątecznej scenerii.

Przewidziano także możliwość otrzymania prezentu od Mikołaja, oczywiście po wcześniejszym indywidualnym ustaleniu szczegółów z opiekunami dzieci. Przy Domku znajdować się będzie również specjalna skrzynka, do której dzieci będą mogły wrzucać swoje laurki dla Mikołaja. Autorzy najciekawszych prac mogą liczyć na nagrody. Zimowa Osada będzie dodatkowo urozmaicona stoiskami różnych wystawców, oferującymi świąteczne ozdoby, gorącą czekoladę czy grzane wino, a także różnego rodzaju lokalne przysmaki.

Rozpoczęcie funkcjonowania Zimowej Osady Mikołaja będzie poprzedzone ceremonią zapalenia świateł choinki stojącej w Parku Śląskim. Drzewko, które od wielu lat rośnie w pobliżu alei Żyrafy, zostało udekorowane świątecznymi ozdobami i lampkami, które zostaną zapalone około godziny 16:30. W tym roku również alejki Parku Śląskiego przy Alei Żyrafy zostały udekorowane na święta. Uroczystość rozświetlenia choinki będzie uświetniona przez występ dzieci z Młodzieżowego Domu Kultury Katowice Tysiąclecie.

Ale to nie jedyne atrakcje zaplanowane w ramach Zimowej Osady Mikołaja. Drugą edycją Marszu Małych Mikołajów, podczas którego ponad 700 przedszkolaków i uczniów klas I-IV pójdzie w mikołajowych czapkach alejkami Parku Śląskiego. Marsz rozpocznie się 5 grudnia o godzinie 10:00 przy napisie Park Śląski, a zakończy około godziny 11:00 spotkaniem z Mikołajem w Zimowej Osadzie.

Zimowa Osada Mikołaja w Parku Śląskim otworzy swoje podwoje już 1 grudnia (piątek), od godziny 16:30 do 20:00, 2 grudnia (sobota) w godzinach od 10:00 do 18:00, oraz 3 grudnia (niedziela) między godziną 12:00 a 18:00. Mikołaja będzie można również spotkać w tygodniu, dokładnie 5 grudnia (wtorek) w godzinach od 9:00 do 18:00 oraz na święto Mikołaja, czyli 6 grudnia (środa), od godziny 12:00 do 18:00. Zimowa Osada znajdować się będzie przy Alei Żyrafy.