Próba kradzieży katalizatora z samochodu zakończona zatrzymaniem sprawcy

Próba kradzieży katalizatora z samochodu zakończona zatrzymaniem sprawcy

Rzecznik prasowy chorzowskiej Komendy Miejskiej Policji, mł. asp. Karol Kolaczek, poinformował o zatrzymaniu osoby podejrzanej o próbę kradzieży katalizatora z zaparkowanego pojazdu. Próbującego dokonać kradzieży mężczyznę zauważyła mieszkańka Chorzowa, która niezwłocznie powiadomiła odpowiednie służby.

W nocy poprzedzającą poniedziałek jedna z chorzowianek dostrzegła z okna swojego mieszkania osobę podejrzanie się zachowującą w pobliżu zaparkowanego samochodu. Mężczyzna ubrany w ciemną odzież co jakiś czas zaglądał pod pojazd i nerwowo rozglądał się na boki. Mieszkańka miasta postanowiła powiadomić numer alarmowy o zaistniałej sytuacji, co umożliwiło skierowanie na miejsce patrolu policji.

Gdy funkcjonariusze dotarli na miejsce, napotkali jedynie samochód podniesiony na lewarku z przeciętym fragmentem rury wydechowej. W tym momencie do akcji wkroczył syn kobiety, która zgłosiła incydent. Młody człowiek, który cały czas obserwował sytuację, wskazał policjantom kierunek, w którym oddalał się podejrzany mężczyzna.

Zatrzymany przez policjantów 42-letni mężczyzna próbował wsiąść do swojego samochodu. W momencie zatrzymania posiadał przy sobie narzędzia, które prawdopodobnie służyły mu do usiłowania kradzieży katalizatora. Zarzucono mu usiłowanie kradzieży, za co grozi mu teraz nawet do pięciu lat pozbawienia wolności.

Stróże prawa z chorzowskiej Komendy wyrażają swoje podziękowania dla obywatelki miasta oraz jej syna za ich działania zgodne z zasadami kampanii „Nie reagujesz – akceptujesz”. Podkreślają również, że taka postawa jest godna naśladowania i pokazuje brak społecznej akceptacji dla popełniania przestępstw.