Stowarzyszenie Dom Aniołów Stróżów prowadzi świąteczną zbiórkę dla dzieci z Chorzowa

Stowarzyszenie Dom Aniołów Stróżów prowadzi świąteczną zbiórkę dla dzieci z Chorzowa

Stowarzyszenie o nazwie Dom Aniołów Stróżów rozpoczęło już akcję gromadzenia funduszy na święta, które mają na celu przede wszystkim pomoc dzieciom. Przez prawie 30 lat, to znane stowarzyszenie otacza swoją opieką młode osoby, które doświadczają różnych trudności w życiu. Jeśli jesteś ciekawy, jak możesz wesprzeć dzieci ze chorzowskiej społeczności, czytaj dalej.

Grudzień to miesiąc, kiedy wszyscy są zafascynowani magią świąt, atmosferą rodzinnej bliskości i pragnieniem idealnych prezentów. Tematy te są obecne w szkołach, na podwórkach oraz w mediach. Niestety, nie każde dziecko w Chorzowie z utęsknieniem czeka na nadejście Bożego Narodzenia.

Spotykamy wiele dzieci na Śląsku, które zmaga się z problemami typowo dorosłymi, które są dla nich zdecydowanie za ciężkie – mówi Monika Bajka, prezeska Domu Aniołów Stróżów. – Do naszego Stowarzyszenia trafiają małe dzieci i nastolatki, które potrzebują wsparcia od dorosłych. W naszych Domach, które są dla nich jak drugie domy, otrzymują ciepłe posiłki, pomoc w nauce, uczą się radzić sobie z konfliktami i budować przyjaźnie.

Stowarzyszenie gwarantuje również wsparcie psychologiczne, często obejmujące całe rodziny. Okres świąteczny to czas, kiedy Dom Aniołów Stróżów zbiera fundusze na codzienną opiekę nad dziećmi oraz na organizację wigilii dla blisko 600 dzieci.

Co roku Stowarzyszenie organizuje święta dla swoich podopiecznych w trzech placówkach, które pełnią funkcję drugich domów dla dzieci. Odbędą się tam również tzw. wigilie uliczne dla dzieci z podwórkowych placówek Aniołów.

– Będziemy razem z dziećmi piec pierniczki, ozdabiać choinkę i przygotowywać wigilijne potrawy. Głęboko wierzymy, że każde dziecko zasługuje na prawdziwe święta – dodaje prezeska stowarzyszenia.

Aż do 24 grudnia, Dom Aniołów Stróżów organizuje różne akcje charytatywne, takie jak sprzedaż pierniczków w chorzowskich lokalach usługowych, loterię w Silesia City Center i aukcję radiową w Radio Katowice.

– Wiemy, że mieszkańcy Chorzowa mają wielkie serca i mamy nadzieję, że również w tym roku podzielą się magią Świąt Bożego Narodzenia z dziećmi, które bardzo jej potrzebują – dodaje prezeska stowarzyszenia.