Spotkanie z udziałem ukraińskiej administracji w Chorzowie: Wymiana doświadczeń na temat rewitalizacji obszarów miejskich

Spotkanie z udziałem ukraińskiej administracji w Chorzowie: Wymiana doświadczeń na temat rewitalizacji obszarów miejskich

Predstavnici ukraińskiego rządu zawitali do Chorzowa, miasta położonego w Polsce. Celem ich przyjazdu, organizowanego przez Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej, była wizyta studyjna.

Wizyta ta miała kluczowe znaczenie dla celów Ukraińców – głębszego zrozumienia procesu rewitalizacji terenów miejskich. To zdobyte doświadczenie ma być wykorzystane w procesie odbudowy wspólnot terytorialnych na Ukrainie. Dodatkowo, nabyte informacje mają wspomóc w przygotowaniu Programu Kompleksowej Odbudowy dla dwóch ukraińskich miast – Szostka i Konotop.

Marcin Michalik, pełniący funkcję Zastępcy Prezydenta Miasta Chorzów, był jednym z uczestników spotkania. Współdzielił z ukraińskimi gośćmi cenne doświadczenia, jakie Chorzów zdobył w zakresie rewitalizacji miejskich obszarów. Spotkanie to stało się platformą do wymiany wiedzy i doświadczeń na linii Polska-Ukraina, a wszystko to z myślą o wsparciu Ukrainy w dążeniu do odbudowy i rozwoju jej miast.

Owa wizyta to istotny krok na drodze do budowania współpracy pomiędzy oboma krajami. Dodatkowo, podkreśla ona potrzebę wsparcia dla Ukrainy w jej wysiłkach zmierzających do odbudowy i rozwoju lokalnych społeczności.