Awaria na Drogowej Trasie Średnicowej spowodowana nieprawidłową zmianą pasa ruchu

Awaria na Drogowej Trasie Średnicowej spowodowana nieprawidłową zmianą pasa ruchu

Niecodzienna sytuacja zaszła na terenie województwa śląskiego, dokładniej mówiąc na drodze wojewódzkiej numer 902, znajdującej się w bliskim sąsiedztwie stadionu przy ulicy Cichej 6. Wydarzenie miało miejsce w południe w środę 13 grudnia. Na trasie prowadzącej do Gliwic doszło do kolizji samochodowych – Ford Fiesta zderzył się z naczepą Volvo. W wyniku tego zdarzenia, pojazd osobowy kierowany przez 73-letniego mężczyznę przewrócił się na dach. Przyczyną tego niebezpiecznego incydentu była błędna zmiana pasa ruchu, której dopuścił się kierowca Forda.

Z powodu awarii na krótkim odcinku DTS dwie ścieżki jezdni zostały wyłączone z ruchu na wysokości stadionu Ruch Chorzów. Po wykonaniu wszystkich koniecznych działań służb, ruch na tej drodzie został przywrócony do swojej pierwotnej formy.

Jak poinformował starszy aspirant Karol Kolaczek, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Chorzowie, kierowca Forda został przetransportowany do najbliższego szpitala. Po przeprowadzeniu potrzebnych badań lekarskich, mężczyzna został zwolniony do domu.

– Kierowca, który spowodował zdarzenie, otrzymał mandat w wysokości 1100 złotych, a także 10 punktów karnych – dodał Kolaczek. Na szczęście, żaden z uczestników zdarzenia drogowego nie odniósł poważniejszych obrażeń. Zgodnie z informacjami policji, obaj kierowcy byli trzeźwi.