Stowarzyszenie Dom Aniołów Stróżów na Śląsku rozpoczyna świąteczną inicjatywę pomocy

Stowarzyszenie Dom Aniołów Stróżów na Śląsku rozpoczyna świąteczną inicjatywę pomocy

Działające od niemal trzech dekad Stowarzyszenie Dom Aniołów Stróżów angażuje się w wsparcie osób borykających się z przeciwnościami dnia codziennego. Charakterystyczną dla tej organizacji czynnością podczas okresu świątecznego jest prowadzenie różnorakich form pomocy, jak na przykład darowizny czy realizacja świąt w instytucjach pełniących rolę alternatywnych domów dla młodzieży. W ramach tych działań planowane są również tak zwane wigilie uliczne, gdzie dzieciom zapewnia się możliwość aktywnego uczestnictwa w przygotowaniach do świąt poprzez pieczenie pierników, ozdabianie choinek czy przyrządzanie wigilijnych dań.

Dom Aniołów Stróżów to stowarzyszenie z blisko 30-letnim stażem, które swoją działalność prowadzi na terenie całego Śląska. Organizacja opiekuje się liczną grupą dzieci i nastolatków, którzy potrzebują wsparcia od dorosłych. W okresie świątecznym planują oni zwrócić uwagę społeczeństwa na poważny problem samotności dzieci, które nie mają szans na doświadczenie magii okresu świątecznego, ciepłego klimatu rodzinnego bądź radości z otrzymanych prezentów.

Prezeska organizacji, Monika Bajka, wyjaśnia: „Niestety, wiele dzieci ze Śląska musi zmagać się z problemami, które są znacznie poza ich siłami. Staramy się pomóc takim dzieciom i nastolatkom poprzez zapewnienie im opieki w ramach naszej organizacji. Nasze domy to miejsca, gdzie młodzież otrzymuje ciepłe posiłki, wsparcie w nauce oraz nauki radzenia sobie z konfliktami i budowania przyjacielskich relacji”.