Rękodzieła i wiele innych atrakcji na chorzowskim rynku

Rękodzieła i wiele innych atrakcji na chorzowskim rynku

Jarmark świąteczny w Chorzowie rozpoczął się w czwartek, 15 grudnia i potrwa do niedzieli, 18 grudnia w godzinach nocnych. Czego mogą spodziewać się uczestnicy imprezy?

W licznych miastach na Śląsku nadejście świąt Bożego Narodzenia zwiastują świąteczne jarmarki. 15 grudnia na chorzowskim rynku nastąpiła zauważalna przemiana. Jarmark, który odbędzie się przed ratuszem, potrwa do niedzielnego wieczoru, 18 grudnia. Podjęliśmy decyzję, by pojechać i sprawdzić, a oto co zaobserwowaliśmy.

Jarmark nie mógł się odbyć bez uwzględnienia Świętego Mikołaja. Przyjechał on do Chorzowa saniami ciągniętymi przez renifery. Każdy dzieciak miał szansę zrobić sobie z nim zdjęcie, bo pomagały mu dwa przerośnięte elfy.
Przed ratuszem stanął podest, na którym wystąpili studenci, chóry, zespoły i inne grupy muzyczne, które wystąpiły dla gości imprezy. Rynek pełen był straganów sprzedających ozdoby świąteczne i gorące potrawy, takie jak pikantna zupa, grzaniec czy gruzińska zupa. Dodatkowo obok przystanku tramwajowego powstał namiot, w którym można było kupić ozdoby i spróbować różnych smakołyków. Kominki wewnątrz namiotu zapewniały trochę ciepła i przyjemny widok.