Ruch Chorzów obchodził wigilię

Ruch Chorzów obchodził wigilię

Wieczorem w piątek, 16 grudnia, ludzie z Ruchu Chorzów, w tym zawodnicy, trenerzy i kibice, zebrali się na inauguracyjnej uroczystości wigilijnej w Chorzowskim Centrum Kultury. Zgromadzeni przełamali się opłatkiem i wyrazili chęć, aby Ruch Chorzów po raz trzeci z rzędu wywalczył awans i wrócił do Ekstraklasy. Wykonano również zdjęcia z tej okazji.

Ruch Chorzów świąteczną imprezę wigilijną ma już od dawna. W przeszłości tradycyjnie odbywała się w kawiarni hali widowiskowo-sportowej przy ulicy Cichej, ale w ostatnich latach była odwoływana ze względu na chaos. W tym roku po raz pierwszy uroczystość wigilijna została przeniesiona do Chorzowskiego Centrum Kultury.

W zgromadzeniu wzięło udział kilka pokoleń piłkarzy, trenerów i kibiców Niebieskich. Prowadzony przez Jarosława Skrobacza chorzowski pierwszy zespół przybył na uroczystość niemal tuż po meczu treningowym z Legią Warszawa, który został przełożony ze względu na trudności drużyny z podróżą do stolicy kraju.

Podczas imprezy na wideo zaprezentowano najbardziej triumfalne momenty 2022 roku dla Niebieskich. Na scenę do wywiadów wyszli prezes Seweryn Siemianowski, trener Jarosław Skrobacz oraz kapitan drużyny Tomasz Foszmańczyk. Każdy z nich podkreślał, że ambicją wszystkich związanych z klubem z Cichej jest powrót składu do Ekstraklasy.