Powrót tramwajów i zmiany w rozkładzie jazdy

Powrót tramwajów i zmiany w rozkładzie jazdy

Od 12 grudnia sposób kursowania tramwajów na linii Katowice-Chorzów musiał zostać zmieniony ze względu na prace konserwacyjne na kilku torach w obu miastach. Mieszkańcy tych miast mogą już ponownie podróżować między Katowicami a Chorzowem, ale czy rozkład jazdy jest nadal taki sam? Sprawdziliśmy to!

Mieszkańców Katowic i Chorzowa ucieszy wiadomość, że od 12 grudnia powróci kursowanie tramwajów na trasie między tymi miastami, po tym, jak 21 listopada zostało ono zawieszone z powodu prac remontowych prowadzonych przez Tramwaje Śląskie. Prace te obejmowały budowę rozjazdów dla nowej linii tramwajowej wzdłuż ulicy Grundmanna w Katowicach, a także połączenie zmodernizowanej końcówki wschodniej przy Stadionie Śląskim z torowiskiem głównym. Czy będą jakieś zmiany w rozkładzie jazdy trasy międzymiastowej? Odpowiedź brzmi tak.

Tramwaje Śląskie wyjaśniły powody zawieszenia ruchu tramwajowego, które miały na celu wykonanie trzech inwestycji na torach jednocześnie, a nie wielokrotne wstrzymywanie ruchu. Aby dogodzić pasażerom, w jego miejsce zorganizowano tymczasową komunikację autobusową.