Przekształcenia we władzach Miejskiego Ośrodka Rekreacji i Sportu w Chorzowie: Powitanie nowego dyrektora

Przekształcenia we władzach Miejskiego Ośrodka Rekreacji i Sportu w Chorzowie: Powitanie nowego dyrektora

Chorzowski Urząd Miasta poinformował w ubiegłym tygodniu, że rola dyrektora Miejskiego Ośrodka Rekreacji i Sportu (MORiS) zostanie powierzona Krystianowi Grzelińskiemu. Przewiduje się, że oficjalnie stanowisko to zajmie na początku września. Do tego czasu obowiązki dyrektora nadal będzie wykonywać Alina Zawada.

Zawada, była dyrektor chorzowskiego MORiS-u, pełniła tę funkcję od roku 2000. Postanowiła zrezygnować ze swojego stanowiska pod koniec maja tego roku, a jej następnym krokiem będzie objęcie roli dyrektora MOSiR-u w Radzionkowie od początku września. W związku z tym Urząd Miasta postanowił przeprowadzić rekrutację na stanowisko dyrektora MORiS-u. Decyzja o wyborze Grzelińskiego na to stanowisko została ogłoszona 9 lipca.

Grzeliński jest absolwentem Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących nr 1 w Chorzowie i posiada wykształcenie wyższe. Od wielu lat jest aktywny w sektorze handlu, gdzie nadal pracuje na stanowisku menedżera. Jest również członkiem zarządu Osiedla Zakątek. Wziął udział w wyborach samorządowych z okręgu numer 1, reprezentując listę Ruchu Samorządowego Szymona Michałka, ale nie zdołał zdobyć miejsca w Radzie Miasta, uzyskując 206 głosów. Wcześniej był zawodnikiem klubu PKS Józefka Chorzów i pełnił rolę kierownika tej drużyny.

MORiS w Chorzowie składa się z sześciu obiektów, takich jak hale sportowe przy ulicach Dąbrowskiego i Granicznej, baseny KS Hajduki i Plac Powstańców, lodowiska 3 Maja i KS Hajduki, Stadion Miejski przy ulicy Lompy, boiska piłkarskie Kresy przy ulicy Wolności i przy ulicach Cicha/Dąbrowskiego oraz Pokoju, sala gimnastyczna przy ulicy Odległej, korty do padla przy ulicy Katowickiej, korty tenisowe przy ulicy Filarowej, boiska typu Orlik przy ulicach Kościuszki and 3 Maja, park wodny oraz 20 boisk osiedlowych.

W chorzowskim MORiS-ie przedtem zatrudniony jako menadżer sportu był Sławomir Kordela, radny Miasta Chorzów z Ruchu Samorządowego Szymona Michałka, który prywatnie jest szwagrem Krystiana Grzelińskiego.

Obecnie trwają też rekrutacje na inne stanowiska urzędnicze, w tym na dyrektora Wydziału Inwestycji Komunalnych oraz dyrektora Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów, którego wybór w pierwszym terminie nie został zakończony.