Podsumowanie wyników narodowej akcji "Prędkość" przeprowadzonej przez policję w Chorzowie

Podsumowanie wyników narodowej akcji "Prędkość" przeprowadzonej przez policję w Chorzowie

W miniony piątek, na terenie całego kraju, odbywały się ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne o nazwie „Prędkość”. Ich podstawowym celem było wyegzekwowanie od motorzystów przestrzegania przepisów dotyczących ograniczeń prędkości. Owe działania miały zasięg międzynarodowy i były koordynowane przez Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego ROADPOL.

W trakcie narodowej akcji „Prędkość”, funkcjonariusze na terenie Chorzowa koncentrowali się na statycznej kontroli prędkości pojazdów w kilku lokalizacjach miasta, a także na dynamicznym monitoringu za pomocą radiowozu wyposażonego w wideorejestrator. Głównym punktem zainteresowania policjantów były obszary, gdzie statystycznie najczęściej dochodzi do incydentów drogowych, spowodowanych nadmierną prędkością, oraz miejsca przeznaczone do przekraczania jezdni przez pieszych.

W ciągu jednego dnia akcji, funkcjonariusze zidentyfikowali 100 wykroczeń, nakładając odpowiednie sankcje prawne w zależności od stopnia ich powagi. Niestety, pomimo intensywnych działań prewencyjnych i kontrolnych, zdarzają się sytuacje niebezpieczne. W piątek, 38-letnia kobieta z Chorzowa straciła panowanie nad swoim autem i zakończyła podróż w rowie przydrożnym. Mimo że całe zdarzenie wyglądało nastręczało obawy, na szczęście nie doszło do żadnych obrażeń, a straty ograniczyły się do uszkodzeń materialnych.

Podkreślmy! Bezpieczeństwo na drogach jest nierozerwalnie związane z przestrzeganiem przez kierowców obowiązujących przepisów, w tym także limitów prędkości. Bezpieczna jazda to taka, która jest dostosowana do aktualnego natężenia ruchu, obowiązujących limitów prędkości, warunków atmosferycznych tj. pogody oraz stanu nawierzchni i indywidualnych umiejętności kierowcy.