Pierwszy ligowy mecz roku na Stadionie Śląskim pod ścisłym nadzorem policjantów

Pierwszy ligowy mecz roku na Stadionie Śląskim pod ścisłym nadzorem policjantów

Na Stadionie Śląskim w Chorzowie odbył się pierwszy w bieżącym roku mecz ligowy. Zmagania na boisku rozgrywały dwie drużyny – Ruch Chorzów oraz Legia Warszawa. Początek roku przyciągnął na stadion wielu kibiców – ponad 37 tysięcy, w tym około 4 tysiące przysłane przez gości. Dla zapewnienia bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom wydarzenia, odpowiedzialni byli funkcjonariusze policji ze Śląska, wspomagani przez swoich kolegów z innych rejonów kraju.

Wsparcie chorzowskim stróżom prawa zapewnili również mundurowi z różnych miast Polski, takich jak Białystok, Bielsko-Biała, Częstochowa, Gdańsk, Gorzów Wielkopolski, Olsztyn, Kielce, Łódź, Opole, Radom, Wrocław oraz stolica kraju – Warszawa. Ich zadaniem było dbać o bezpieczeństwo zarówno uczestników meczu, jak i mieszkańców Katowic i Chorzowa.

Współpracę z policjantami nawiązali również strażnicy miejscy oraz Straż Ochrony Kolei. Różnorodne służby, jak prewencja, wydział kryminalny czy drogówka, wspólnie dbały o to, aby wszyscy kibice mogli bez przeszkód dotrzeć na stadion i bezpiecznie wrócić do swoich domów po zakończonym meczu. Wszystko przebiegło spokojnie i bez poważniejszych naruszeń prawa.