Akcja "Bezpieczne ferie": Chorzowska policja kontroluje prędkość kierowców

Akcja "Bezpieczne ferie": Chorzowska policja kontroluje prędkość kierowców

Chorzowska formacja policyjna nie ustaje w działaniach mających na celu zwiększenie bezpieczeństwa na drogach podczas ferii. Jeden z elementów tej inicjatywy, noszącej nazwę „Bezpieczne ferie”, to dogłębne kontrole ruchu drogowego realizowane przez funkcjonariuszy. W wyniku ostatnich interwencji, okazało się, że wielu kierowców rażąco narusza przepisy dotyczące prędkości. Szczególnie uderzającym przypadkiem jest jeden z kierujących, który przekroczył limit prędkości aż o 86 km/h.

Pomysłodawcy akcji „Bezpieczne ferie” – Policja – starają się szczególnie dbać o najmłodszych uczestników ruchu drogowego. W związku z tym, funkcjonariusze pełniący służbę na drogach koncentrują swoje wysiłki na reagowaniu na wszelkiego rodzaju wykroczenia, które mogą narazić na niebezpieczeństwo innych. Przede wszystkim zwracają uwagę na przestrzeganie ograniczeń prędkości, prawidłowe korzystanie z pasów bezpieczeństwa oraz bezpieczny transport dzieci w samochodach.

Podczas najnowszych działań w ramach „Bezpiecznych ferii”, chorzowscy policjanci nie tylko patrolowali ulice miasta, ale także korzystali z nowoczesnego sprzętu do kontroli prędkości, takiego jak laserowe mierniki czy samochód wyposażony w wideorejestrator. W minioną środę, podczas jednej z wielu kontroli, okazało się, że blisko 40 kierowców nie przestrzegało obowiązujących limitów prędkości.