Pełen atrakcji zimowy czas dla mieszkańców Chorzowa

Pełen atrakcji zimowy czas dla mieszkańców Chorzowa

W obliczu rozpoczęcia zimowej przerwy w nauce, która miała miejsce 29 stycznia i trwać będzie aż do 11 lutego na terenie naszego województwa, miasto Chorzów przygotowało nadzwyczaj atrakcyjne i zróżnicowane propozycje spędzenia tego czasu.

Chorzowskie Centrum Kultury zaprasza dzieci na kreatywne warsztaty plastyczne zatytułowane „Bałwanki, Śnieżynki i Walentynki”. Pierwsze sesja odbyła się już 29 stycznia, natomiast następna planowana jest na 5 lutego, od godziny 10.00 do 11.30. Kino Grajfka w ramach ferii proponuje szereg projekcji filmów dla całej rodziny, począwszy od godziny 10.00. Wśród filmów zaplanowanych na ten okres znajdują się „Balerina” (2 lutego), „Igrzyska zwierzaków” (6 lutego), „Miśków 2 w Nowym Jorku” (8 lutego) oraz „Zadziwiający kot Maurycy” (9 lutego).

W Starochorzowskim Domu Kultury zaplanowano dwie edycje Zimowych warsztatów artystycznych o tematyce „W magicznym kosmosie” i Superbohaterów. Natomiast Kino „Frajda” proponuje popołudniowe seanse dla młodych kinomanów, na które zostały zaplanowane filmy takie jak „Mavka i strażnicy lasu” (2 lutego o godz. 17.00), „Miraculous. Biedronka i Czarny Kot. Film” (3 lutego o godz. 15.00) czy „My Little Pony. Film” (8 lutego o 17.00).

Z kolei Miejski Dom Kultury Batory przygotował ferie pełne magii i eksperymentów, z aktywnościami takimi jak animacje, warsztaty teatralne, plastyczne i muzyczne, realizowane w ramach projektu Uzależnieni od Kultury.

Podobnie jak w poprzednich latach, Młodzieżowy Dom Kultury oferuje spotkania o charakterze półkolonijnym dla zapisanych wychowanków w dwóch grupach wiekowych. Temat przewodni tych zajęć to „Magicznie-plastycznie” oraz Zimowa filmowa podróż w czasie.

Niezwykłą atrakcją są Hutastyczne Ferie w Muzeum Hutnictwa, które prezentuje hutę w bajkowej, niecodziennej odsłonie. Spotkania dla grup zorganizowanych odbywają się w środę i czwartek od 9.00 do 13.00, a także w piątek od 10.00 do 14.00 (w sobotę i niedzielę w godzinach pracy Muzeum, konieczna rezerwacja minimum 5 dni roboczych wcześniej). Opłata za udział w zwiedzaniu wystawy stałej połączone z warsztatem tematycznym to 27,50 zł od osoby (ilość osób w grupie od 10 do 26).

Miejski Ośrodek Rekreacji i Sportu przygotował ofertę dla tych, którzy wolą aktywność fizyczną i rekreację. Dzieci i młodzież uczące się jeszcze w szkołach średnich mogą korzystać bezpłatnie z chorzowskich lodowisk oraz wypożyczalni łyżew podczas ferii. Ślizgawki organizowane są o godzinie 10:00, 11:00, 12:00, 14:30, 15:30, 16:30, 18:00 oraz o 19:00. Lodowiska dostępne są przy KS Hajduki (ul. Graniczna 92) oraz na Orliku (ul. 3 Maja 78).

Fundacja Gramy do Końca zaprosiła na lodowisko na Orliku w piątek 2 lutego o godzinie 14.00, gdzie odbyła się lekcja pokazowa przygotowana przez Śląski Klub Curlingowy. Natomiast 10 lutego, podczas ślizgawek o godzinie 18.00 i 19.00 trwać będzie Reggae Party. Na zakończenie ferii – 11 lutego o godzinie 10.00 – w Hali MORiS zaplanowano Zimowy Turniej Rodzinny w składach dwuosobowych (rodzic/opiekun + dziecko w wieku od 6 do 11 lat). Dla uczestników przygotowano zestaw konkurencji sportowo-rekreacyjnych i pamiątkowe medale. Na najlepszych czekają nagrody!