Wypadek na Drogowej Trasie Średnicowej: dwa osoby trafily do szpitala

Wypadek na Drogowej Trasie Średnicowej: dwa osoby trafily do szpitala

W poniedziałkowe poranne godziny doszło do zdarzenia drogowego, podczas którego bus z siedmioma osobami na pokładzie wjechał w barierki. Policja jest w trakcie ustalania okoliczności tej groźnej stłuczki, która miała miejsce na Drogowej Trasie Średnicowej.

Pierwsze informacje o tym niebezpiecznym incydencie pojawiły się 29 stycznia o 5:15 rano. Dokładnie rzecz ujmując, wypadku doszło na wysokości supermarketu Biedronka na DTS. Bus był kierowany przez 44-letniego mężczyznę i przewoził pasażerów w wieku od 19 do 39 lat, którzy jechali w kierunku Katowic.

Jak poinformował Karol Kolaczek, przedstawiciel Komendy Miejskiej Policji w Chorzowie, wciąż nie są jasne dokładne okoliczności tego zdarzenia. Policja pracowała na miejscu przez kilka godzin po incydencie w celu zgromadzenia wszystkich potrzebnych dowodów.

Służby ustaliły wstępnie, że przyczyną wypadku było prawdopodobnie to, że kierowca stracił kontrolę nad pojazdem z powodu oblodzenia jezdni – takie są wnioski rzecznika policji w Chorzowie.

Dwóch mężczyzn z busa zostało przewiezionych do szpitala, jednak na szczęście ich stan nie jest krytyczny. Kierowca, który odniósł uraz ręki, został opatrzony na miejscu i nie musiał być hospitalizowany. Badanie alkomatem potwierdziło, że był trzeźwy. Policjanci z Chorzowa przypominają wszystkim, że pomimo dodatnich temperatur w ciągu dnia, nocą może dochodzić do przymrozków, które powodują oblodzenie jezdni. Apelują do kierowców o ostrożność i zwracanie uwagi na warunki drogowe.