Zakończenie służby przez chorzowskich policjantów i rozpoczęcie emerytury

Zakończenie służby przez chorzowskich policjantów i rozpoczęcie emerytury

Na przełomie stycznia i lutego bieżącego roku, kilka osób służących w chorzowskiej Policji zdecydowało się na przejście na zasłużony odpoczynek, czyli emeryturę. W związku z tym wydarzeniem, ostatni piątek był dniem specjalnym, podczas którego odbyła się uroczysta zbiórka poświęcona temu przełomowemu momentowi w ich karierach. Składamy serdeczne życzenia spełnienia marzeń wszystkim policyjnym emerytom.

Wyjątkowy piątkowy wieczór spędzono w sali sztandarowej komendy miejskiej w Chorzowie, gdzie zorganizowano ceremonialne spotkanie. Głównymi bohaterami byli mundurowi, którzy postanowili zamknąć etap aktywnej służby i rozpocząć nowy rozdział jako emeryci. Na panelu honorowym znaleźli się między innymi:

Naczelnik Wydziału Kryminalnego KMP w Chorzowie, podinsp. Andrzej Kukułka, który jako Oficer Dyżurny KMP w Chorzowie służył od 1993 roku, asp. szt. Dariusz Mścichecki również pełniący funkcję Oficera Dyżurnego, lecz rozpoczął służbę rok później, w 1994 roku. Kolejnymi emerytami są st. asp. Anna Dębska, Specjalista Zespołu Kadr i Szkolenia KMP w Chorzowie, dołączyła do policji w 2007 roku oraz st. asp. Olga Klimoszek pełniąca rolę Asystenta w tym samym zespole i rozpoczynającą służbę w tym samym roku co pani Dębska.

Po przedstawieniu sylwetek odchodzących na emeryturę funkcjonariuszy, głos zabrał Komendant Miejski, wyrażając swoje podziękowania za ich profesjonalizm, oddanie oraz poświęcenie podczas codziennej służby. Skierował również do nich szczere życzenia spełnienia wszystkich marzeń i planów na nowy etap życia. Uroczystość uświetnili swoją obecnością również asp. Anna Pilarczyk, Przewodnicząca Zarządu Terenowego Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów oraz Wiesław Horyń, Prezes Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych, którzy także złożyli nowym emerytom serdeczne życzenia.

Wspólnie stanowili oni ważny element chorzowskiej Policji, mimo że na co dzień mieli różne obowiązki. Dla tych, którzy teraz rozpoczynają nowy etap jako emeryci, składamy najlepsze życzenia!