Niezwykłe zdarzenie w Chorzowie: dwóch mężczyzn znieważyło flagę i włamało się do Urzędu Stanu Cywilnego

Niezwykłe zdarzenie w Chorzowie: dwóch mężczyzn znieważyło flagę i włamało się do Urzędu Stanu Cywilnego

W dniu 11 listopada 2023 roku, w centralnej części Chorzowa doszło do nietypowego incydentu. Lokalne media donoszą, że dwóch młodych mężczyzn bez szacunku potraktowało polską flagę narodową, a następnie wymknęło się do budynku chorzowskiego Urzędu Stanu Cywilnego. Na dachu tegoż budynku zauważył ich natomiast patrol straży miejskiej, który przechodził obok w trakcie swojej służby. Zamiast jednak poddać się, obaj mężczyźni wybrały ucieczkę przed lokalnymi służbami porządkowymi.

11 listopada 2023 roku był datą upamiętniającą Narodowe Święto Niepodległości i na terenie całego kraju miały miejsce różne uroczystości. O godzinie 9:00 rano, patrol straży miejskiej przemierzający ulice Chorzowa zauważył dwóch mężczyzn, którzy znajdowali się na dachu Urzędu Stanu Cywilnego. Po ujrzeniu tego niecodziennego widoku, strażnicy miejski natychmiast powiadomili o wszystkim resztę chorzowskich służb.

– Te osoby podjęły decyzję o wspięciu się na dach Urzędu Stanu Cywilnego. W trakcie tej akcji, złamali oni drzewiec naszej narodowej flagi, który znajdował się na budynku, a następnie zabrali go ze sobą – przekazała w swoim komunikacie Śląska Policja.

Zobaczywszy nadjeżdżające radiowozy, obaj sprawcy próbowali schować się wewnątrz budynku Urzędu. Nie zdecydowali się jednak na dobrowolne oddanie się w ręce służb porządkowych. Kiedy na miejsce dotarli policjanci i strażacy, mężczyźni postanowili wejść do wnętrza budynku przez właz znajdujący się na dachu. Niestety dla nich, udało im się dostać tylko na poddasze, gdzie ukryli się pod stropem wyłożonym watą szklaną. Służby musiały założyć specjalne maski i kombinezony, aby przeszukać to miejsce bezpiecznie i dokładnie – dodaje rzecznik Śląskiej Policji.

Wymagane było użycie kamery endoskopowej ze względu na to, że mężczyźni znaleźli schronienie w ciasnych i trudno dostępnych zakamarkach. Ostatecznie jednak udało się ich zatrzymać.

– Badanie alkomatem wykazało obecność ponad promila alkoholu w ich organizmach. 27-letni mężczyźni zostali zatrzymani i usłyszeli zarzuty związane ze znieważeniem symbolu państwowego oraz naruszeniem miru domowego – kończą przedstawiciele Śląskiej Policji.

Obaj sprawcy to 27-letni mieszkańcy Chorzowa, którym teraz grozi nawet rok pozbawienia wolności.