Imprezy mikołajkowe w Chorzowie w 2023 roku. Jakie atrakcje czekają na mieszkańców?

Imprezy mikołajkowe w Chorzowie w 2023 roku. Jakie atrakcje czekają na mieszkańców?

Zbliża się 6 grudnia, czyli Mikołajki – jedno z najbardziej oczekiwanych świąt przez dzieci. To szczególny czas, kiedy oczekuje się na spotkanie ze Świętym Mikołajem oraz na upominki od niego. Ten dzień dostarcza najmłodszym niesamowitych przeżyć, a także daje powód do radości dorosłym. Z tej okazji w Chorzowie planowane są liczne imprezy, które z pewnością przypadną do gustu zarówno dzieciom, jak i dorosłym.

Chorzów w czasie Mikołajek zamienia się w miejsce pełne różnorodnych atrakcji. W Parku Śląskim odbędzie się spotkanie z Mikołajem, podczas którego najmłodsi będą mieli okazję wręczyć mu listy i porozmawiać. Również Śląski Ogród Zoologiczny przygotowuje wydarzenia mikołajkowe, które pozwolą poznać zwierzęta z innej, świątecznej perspektywy.

Niezapomniane atrakcje czekają także na uczestników Śląskiej Parady Mikołajów – wydarzenia, które co roku przyciąga tłumy mieszkańców. Wielbicielom teatru polecamy mikołajkowy spektakl w MDK Batory, po którym zaplanowano spotkanie ze Świętym Mikołajem. Również ChCK przewiduje spotkanie ze św. Mikołajem i rozdawanie prezentów.

W SDK zorganizowana zostanie bajka dla dzieci pt. „Królowa Śniegu”, po której najmłodsi będą mogli spotkać się ze Świętym Mikołajem. Jak widać, z okazji Mikołajek w Chorzowie nie zabraknie atrakcji dla dzieci i dorosłych. Zaplanowane wydarzenia na pewno dostarczą wielu niezapomnianych emocji i przeżyć.