Czy Chorzów zdecyduje się na klimatyczne iluminacje świąteczne w obliczu rosnących cen energii?

Czy Chorzów zdecyduje się na klimatyczne iluminacje świąteczne w obliczu rosnących cen energii?

W poprzednim roku, niektóre miasta podjęły decyzję o rezygnacji lub znacznej redukcji liczby dekoracji świetlnych, które tradycyjnie ozdabiały ulice podczas okresu bożonarodzeniowego. Powód? Wzrost cen energii elektrycznej. Czy mieszkańcy Chorzowa mogą mieć nadzieję na powrót ulicznych iluminacji świątecznych w swoim mieście w bieżącym roku?

Magiczna atmosfera świąt Bożego Narodzenia potęgowana jest przez wystroje miejskich przestrzeni – specjalnie zaprojektowane i umieszczone światełka, które tworzą wyjątkowe kształty związane ze świętami. Bez wątpienia wprowadzają one do miast tę unikalną, magiczną aurę i pomagają nam wszyscy poczuć się bardziej zaangażowanymi w przygotowania do tych wyjątkowych dni.

Według informacji uzyskanych bezpośrednio z urzędu miasta Chorzów, w tym roku mieszkańcy tego miasta będą mieli okazję cieszyć się z powrotu świątecznych iluminacji. Prace montażowe mają ruszyć bardzo niedługo. Katarzyna Hohuł, rzeczniczka prasowa Urzędu Miasta w Chorzowie informuje, że dekoracje powinny pojawić się na ulicach miasta w ostatnim tygodniu listopada. Całościowy budżet przeznaczony na oświetlenie i dekoracje wynosi ponad 300 tysięcy złotych brutto.

Czy już czujecie nadchodzącą magię świąt Bożego Narodzenia? Czekacie na nadejście dni, kiedy ulice waszych miast znów zaczną tętnić świątecznym blaskiem?