Niewyobrażalna bezmyślność: Właściciele opuścili dom, pozostawiając cztery psy bez opieki

Niewyobrażalna bezmyślność: Właściciele opuścili dom, pozostawiając cztery psy bez opieki

Ostatnio, pewni właściciele psów zademonstrowali absolutny brak odpowiedzialności i troski o swoje zwierzęta. Zdecydowali się na przeprowadzkę z lokalu, który wynajmowali, niestety nie zabrały ze sobą swoich czterech psów, zostawiając je w opustoszałym mieszkaniu.

Porzucone czworonogi w mieszkaniu zostały zgłoszone do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Chorzowie. Informacja o tak nieodpowiedzialnym zachowaniu dotarła do schroniska 2-go kwietnia, kiedy to policja z Świętochłowic powiadomiła o sytuacji. W jednym z mieszkań przy ulicy Barlickiego już od dwóch tygodni przebywały porzucone psy. Ich właściciele podjęli decyzję o zerwaniu umowy najmu, zabrali swoje dobytek i opuścili lokal, zostawiając swoje psiaki bez jakiejkolwiek opieki.

Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Chorzowie poinformowało o dramatycznej sytuacji w mieszkaniu – psy były pozbawione zarówno jedzenia jak i wody, a zapach panujący w mieszkaniu był nie do zniesienia. Odchody zwierząt rozrzucone były dosłownie wszędzie – od podłogi, przez meble takie jak łóżko czy kanapa, aż po blat stołu.

Sytuacja psów uległa poprawie, kiedy to zostały one zabrane i umieszczone pod opieką schroniska. Aktualnie przebywają tam na 15-dniowej kwarantannie. Zostanie również wszczęte postępowanie w stosunku do ich nieodpowiedzialnych właścicieli.