Pożar w opuszczonym budynku na ulicy 3 Maja zmusił do ewakuacji jednej osoby

Pożar w opuszczonym budynku na ulicy 3 Maja zmusił do ewakuacji jednej osoby

Do tragicznego zdarzenia doszło w niewykorzystywanym trzykondygnacyjnym budynku, który znajduje się przy ulicy 3 Maja 65. Tam, bez żadnego ostrzeżenia, wybuchł pożar. Strażacy, którzy natychmiast zareagowali na sytuację, musieli przeprowadzić ewakuację jednej osoby.

Sytuacja była poważna. Chorzowska jednostka straży pożarnej otrzymała alarm o zdarzeniu 2 kwietnia około 20:40. Po dotarciu na miejsce zdarzenia stwierdzili, że ogień ogarnął jedno z pomieszczeń na parterze budynku. Zauważyli również, że wiele okien na tym poziomie było wybite, a wśród nich znajdowały się te w pomieszczeniu dotkniętym pożarem.

– Nasza interwencja polegała na zapewnieniu bezpieczeństwa miejsca zdarzenia i stłumieniu ognia za pomocą jednego strumienia wody – relacjonuje młodszy kapitan Michał Adamek, rzecznik prasowy Państwowej Straży Pożarnej w Chorzowie. – Z budynku udało nam się ewakuować jednego mężczyznę w wieku około 50 lat, który przebywał na drugim piętrze. Prawdopodobnie był to bezdomny, który nielegalnie zajmował ten budynek. Po ewakuacji został przewieziony do szpitala w celu przeprowadzenia badań.

Po 1,5 godziny od rozpoczęcia działań, strażacy zakończyli akcję gaśniczą. Policja prowadzi teraz dochodzenie w celu ustalenia okoliczności, które doprowadziły do wybuchu ognia w opuszczonej nieruchomości.