Niefortunne zdarzenie na ulicy Konopnickiej: piesza trafiła do szpitala po potrąceniu przez samochód

Niefortunne zdarzenie na ulicy Konopnickiej: piesza trafiła do szpitala po potrąceniu przez samochód

W porannej ciszy środowego dnia, 4 października, doszło do nieszczęśliwego incydentu. Kobieta została potrącona przez samochód, a mimo iż pojazd poruszał się z niewielką prędkością, jej stan zdrowia wymagał natychmiastowej hospitalizacji.

Przed godziną 10:15 na ulicy Konopnickiej zdarzyło się nieszczęśliwe wypadku drogowego. Ofiarą stała się 90-letnia piesza. Policja, która szybko dotarła na miejsce i podjęła czynności dochodzeniowe, ustaliła, że do incydentu doszło w czasie, gdy kierowca cofał swoim pojazdem – toyotą. Ten przepuścił jednego z przechodniów idących chodnikiem, lecz nie dostrzegł drugiej osoby idącej tuż za nim. Mimo, że samochód poruszał się powolnie, wystarczyło to, by potrącona kobieta z Chorzowa straciła równowagę i upadła. Z powodu odniesionego urazu głowy musiała zostać przetransportowana do szpitala w celu przeprowadzenia badań.

26-letni kierowca, w zależności od stopnia obrażeń doznanych przez 90-latkę, będzie musiał odpowiedzieć za spowodowanie wypadku lub kolizji drogowej.