Niecodzienna interwencja policjantów na Osiedlu Tysiąclecia w Katowicach

Niecodzienna interwencja policjantów na Osiedlu Tysiąclecia w Katowicach

W patrolu Policji z Komendy Miejskiej w Katowicach, który kierował się do miejsca zdarzenia, mundurowi zaobserwowali grupę młodzieńców, która nękała parę – starszego pana i kobietę w średnim wieku. Wydarzenie miało miejsce na ulicach Osiedla Tysiąclecia. Policjanci natychmiast przerwali swoją trasę i pospieszyli na ratunek dwójce obywateli. Trzech napastników, którzy próbowali uciec na widok radiowozu, zostało zatrzymanych.

Przyczyna skandalicznego ataku na 59-letniego mężczyznę szybko wyszła na jaw. Był on ubrany w barwy swojej ulubionej drużyny piłkarskiej z Chorzowa, co sprowokowało trójkę chuliganów. Napastnicy atakowali go, chcąc zdjąć z niego koszulkę z emblemami Ruchu Chorzów. Co ciekawe, obie drużyny reprezentują różne ligi (przypis redakcyjny). Kierowana przeciwko niemu agresja przybrała również postać ataku na jego partnerkę oraz ich 13-letniego syna. Podczas zajścia, małoletniemu synowi został skradziony szalik z logo drużyny piłkarskiej Ruch Chorzów. Na szczęście, mężczyzna i jego rodzina nie odnieśli żadnych obrażeń na skutek ataku.

W wyniku interwencji policyjnej, trzech sprawców w wieku 18, 19 i 27 lat zostało aresztowanych. Zostali przetransportowani do katowickiego aresztu, gdzie Prokuratura Rejonowa Katowice-Zachód postawiła im zarzuty m.in. rozboju i usiłowania rozboju o mniejszej wadze. Dodatkowo, 18-letni napastnik zostanie pociągnięty do odpowiedzialności za posiadanie narkotyków. Wszyscy podejrzani są teraz pod nadzorem policji w trakcie postępowania. Wprowadzono również poręczenie majątkowe. Jeżeli zostaną uznani za winnych, grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.