Portugalski piłkarz Tomas Podstawski dołącza do zespołu Ruchu Chorzów

Portugalski piłkarz Tomas Podstawski dołącza do zespołu Ruchu Chorzów

W dniu dzisiejszym, klub Ruch Chorzów udostępnił informacje o najnowszym nabytku – zawodniku Tomasiem Podstawskim. 28-letni pomocnik defensywny pochodzący z Portugalii podpisał ze „Niebieskimi” umowę mającą obowiązywać do 30 czerwca 2024 roku, z możliwością przedłużenia na kolejne dwa sezony. W przeszłości, Podstawski już miał okazję występować w Ekstraklasie, reprezentując Pogoń Szczecin.

W poniedziałek, beniaminek PKO Ekstraklasy, ogłosił że poszerzył swoje szeregi o doświadczonego środkowego pomocnika defensywnego, który na swoim koncie ma już 77 występów w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce. W czasie ostatnich trzech lat (2018-2021), Podstawski był zawodnikiem Pogoni Szczecin, gdzie udało mu się zdobyć trzy bramki oraz dwie asysty. W teraźniejszym sezonie, będzie jednak reprezentował barwy Ruchu Chorzów pod przewodnictwem Janusza Skrobacza i spróbuje poprawić swoje wcześniejsze osiągnięcia na polskich boiskach.

Nowy zawodnik Ruchu Chorzów, cytowany przez oficjalną stronę klubu, wyraził swoje zadowolenie z powrotu do Polski i zaufania jakim obdarzył go klub. Podkreślił również, że liga polska rozwija się dynamicznie i cieszy się sporą popularnością wśród kibiców. W Ruchu Chorzów został przyjęty bardzo serdecznie i zdaje sobie sprawę, że dołączył do klubu o dużej historii i wymagających fanach. Klub, który aż 14 razy zdobył mistrzostwo Polski i w ostatnich latach trzykrotnie awansował. Na koniec dodał, że jest w doskonałej formie i zamierza jak najszybciej udowodnić, że jest gotowy pomóc Ruchowi w osiągnięciu sportowych celów.