Nasiliły się wypadki drogowe: Kierowca toyoty potrącił 67-letnią kobietę na ulicy 11 Listopada

Nasiliły się wypadki drogowe: Kierowca toyoty potrącił 67-letnią kobietę na ulicy 11 Listopada

W środku tygodnia, dokładnie o południu doszło do niebezpiecznego zdarzenia drogowego na ulicy 11 Listopada. Piesza została potrącona przez samochód na przejściu dla pieszych. W świetle tego incydentu, policja przypomina kierowcom i przechodniom o konieczności zachowania ostrożności oraz przestrzegania zasad ruchu drogowego.

Informacja o tym niefortunnym incydencie dotarła do oficera dyżurnego prawie natychmiast – tuż przed godziną 12. Wypadek miał miejsce na ulicy 11 Listopada, na wyznaczonym przejściu dla pieszych. Patrol drogówki, który został skierowany na miejsce zdarzenia, szybko ustalił, że to 71-letni kierowca toyoty nie ustąpił pierwszeństwa kobiecie opuszczającej pasy. Nieszczęsna 67-letnia ofiara, która mieszka w Chorzowie, została natychmiast przetransportowana do najbliższego szpitala. Na szczęście jej obrażenia okazały się mniej poważne niż początkowo sądzono.

W związku z tym incydentem, policjanci z Chorzowa skierowali do kierowców przypomnienie o obowiązku zachowania szczególnej ostrożności przy zbliżaniu się do przejść dla pieszych i ustępowania pierwszeństwa przechodniom. Jednocześnie przypominają pieszym, że nie mogą wchodzić na jezdnię bezpośrednio przed nadjeżdżający pojazd, nawet gdy znajdują się na pasach.

Policja apeluje również o korzystanie z elementów odblaskowych dla zwiększenia widoczności – nie tylko poza miastem, ale też na wszystkich ciemnych drogach, w tym również w obszarze zabudowanym. Używanie odblasków sprawia, że przechodnie i rowerzyści są lepiej widoczni, co daje kierowcom więcej czasu na reakcję.