Otwarcie sezonu kulturalnego w SDK z wydarzeniem Kulturalna Garażówka

Otwarcie sezonu kulturalnego w SDK z wydarzeniem Kulturalna Garażówka

Starochorzowski Dom Kultury (SDK) zaprasza na swoje unikalne wydarzenie – Kulturalną Garażówkę, która jest jednym z atrakcyjnych elementów Ogrodowej Strefy Kultury. Wydarzenie, które odbędzie się 22 czerwca, oferuje nie tylko wymianę różnych przedmiotów, lecz także warsztaty i bibliotekę pod gołym niebem. Ma na celu pokazanie, jak prowadzić ekologiczny styl życia i równocześnie rozpoczyna tegoroczną edycję Ogrodowej Strefy Kultury.

Po sukcesie w poprzednich latach, zespół SDK ponownie zaprasza naszych mieszkańców oraz gości z innych miast na cykl wyjątkowych imprez plenerowych w ramach Ogrodowej Strefy Kultury. Tegoroczna edycja będzie nieco odmienna, gdyż oprócz organizacji różnorodnych wydarzeń, ogród będzie dostępny raz w tygodniu dla tych, którzy chcą odpocząć na łonie natury i wymienić się przedmiotami.

Kulturalna Garażówka 22 czerwca to pierwsze wydarzenie Ogrodowej Strefy Kultury. Organizatorzy zapewniają atrakcje dla osób, które cenią ekologię, chcą się pozbyć niepotrzebnych rzeczy, ale również pragną spędzić czas na świeżym powietrzu i dobrze się bawić.

Podczas Kulturalnej Garażówki, uczestnicy mogą przynieść przedmioty, z których już nie korzystają, aby wymienić je lub oddać w dobre ręce. Przykładowe przedmioty to zabawki, książki, ubrania, biżuteria czy bibeloty – ważne jest jednak, aby były w dobrym stanie.

Oprócz samej wymiany rzeczy, uczestników czeka wiele innych atrakcji. Zostanie zapewniona dobra muzyka, animacje dla dzieci oraz warsztaty z cyklu #przeróbMY, podczas których każdy uczestnik będzie mógł wykonać klimatyczny lampion z resztek starych świec. Ponadto odbędzie się otwarcie biblioteki pod gołym niebem oraz magicznej szafy z zabawkami, które znajdą swoje stałe miejsce w ogrodzie SDK.

Wydarzenie potrwa od godziny 11:00 do 15:00 i jest bezpłatne! Organizatorzy sugerują przyniesienie przedmiotów na wymianę, kubeczków na wodę, koców na piknik, koszy z przekąskami oraz resztek starych świec.

Dla tych, którzy nie mogą pojawić się na wydarzeniu w czerwcu – nie ma powodu do zmartwień. Kulturalna Garażówka odbędzie się jeszcze 20 lipca, 24 sierpnia oraz 21 września.