Najnowszy hybrydowy radiowóz Suzuki S-Cross dołącza do floty Komendy Miejskiej Policji w Chorzowie

Najnowszy hybrydowy radiowóz Suzuki S-Cross dołącza do floty Komendy Miejskiej Policji w Chorzowie

W ostatnią środę, chorzowska Komenda Miejska Policji powiększyła swoją flotę o nowy radiowóz marki Suzuki S-Cross. Ten innowacyjny pojazd jest wyposażony w hybrydowy silnik o pojemności 1500 cm3. Ceremonia przekazania kluczyków odbyła się przed siedzibą Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Finansowanie zakupu tak nowoczesnego radiowozu zostało zrealizowane dzięki wsparciu ze strony Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach, funduszy samorządowych, a także budżetu Policji.

Innowacyjny radiowóz Suzuki S-Cross trafił pod skrzydła chorzowskiej drogówki, co stanowi swego rodzaju milowy krok w dążeniu do poprawy bezpieczeństwa na lokalnych drogach. Klucze do pojazdu w ręce insp. Grzegorza Matuszka, Komendanta Miejskiego Policji w Chorzowie oraz asp. szt. Arkadiusza Kazuły, Zastępcy Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego, przekazano podczas uroczystości zorganizowanej przy Komendzie Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Współfinansowanie zakupu umożliwiły środki pochodzące od Urzędu Marszałkowskiego, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach, funduszy samorządowych oraz budżetu Policji. Nowy radiowóz charakteryzuje się tym, że jest napędzany hybrydowym silnikiem o pojemności 1500 cm3 i posiada automatyczną skrzynię biegów. Został on specjalnie przystosowany do konkretnych potrzeb działań drogówki.

– Ten nowy radiowóz to duży postęp w naszych działaniach na rzecz poprawy bezpieczeństwa na drogach. To nowoczesne auto wyposażone jest we wszystko, co niezbędne policjantom patrolującym ulice Chorzowa – przekazała chorzowska komenda. Suzuki S-Cross zostało wyposażone m.in. w sygnały uprzywilejowania, radiostację i inne kluczowe elementy potrzebne do pełnienia służby przez funkcjonariuszy. Auto posiada także nowe, charakterystyczne żółto-niebieskie oznakowanie, które czyni go gotowym do natychmiastowej służby. Wdrożenie tego nowego pojazdu to istotny krok w modernizacji floty policyjnej, co z pewnością przyczyni się do zwiększenia efektywności działań na rzecz bezpieczeństwa drogowego w Chorzowie.