Chorzowska Policja z nowym radiowozem: Drogówka otrzymuje Suzuki S-Cross z innowacyjnym napędem hybrydowym

Chorzowska Policja z nowym radiowozem: Drogówka otrzymuje Suzuki S-Cross z innowacyjnym napędem hybrydowym

Innowacyjny radiowóz z napędem hybrydowym marki Suzuki S-Cross stał się najnowszym nabytkiem chorzowskiej policji. O pojazd, który posiada silnik o pojemności 1500 cm3, wzbogaciła się Komenda Miejska Policji w Chorzowie. Częściowo zakupiony ze środków samorządowych, oraz funduszy przekazanych przez Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego, Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach i budżetu Policji, został oficjalnie przekazany podczas ceremonii przed Komendą Wojewódzką Policji w Katowicach.

Zakup nowego pojazdu stanowi znaczący krok ku zwiększeniu bezpieczeństwa na drogach Chorzowa. Klucze do nowoczesnego radiowozu otrzymali podczas uroczystości insp. Grzegorz Matuszek, Komendant Miejski Policji w Chorzowie oraz jego asystent Arkadiusz Kazuła, Zastępca Naczelnika Wydziału Ruchu drogowego. Auto wyposażone jest w automatyczną skrzynię biegów i skonstruowane by sprostać wymaganiom działań drogówki.

Komenda Miejska w Chorzowie poinformowała, że nowy radiowóz znacznie podniesie skuteczność działań służb patrolujących chorzowskie ulice. Suzuki S-Cross wyposażone jest w sygnały uprzywilejowania, radiostacje oraz inne niezbędne akcesoria, które pomogą policjantom w pełnieniu ich obowiązków. Auto ma również nowe charakterystyczne oznakowanie żółto-niebieskie, dzięki czemu jest gotowe do natychmiastowej reakcji na potrzeby lokalnej społeczności. Wprowadzenie tej nowoczesnej jednostki do floty policyjnej stanowi istotny postęp w procesie modernizacji i zwiększenia efektywności działań na rzecz bezpieczeństwa drogowego w Chorzowie.