Finalizacja inicjatywy "Superpływak": najwytrwalszy pływak pokonał przeszło 700 km!

Finalizacja inicjatywy "Superpływak": najwytrwalszy pływak pokonał przeszło 700 km!

Za nami emocjonujący finał kolejnej edycji projektu „Superpływak”. W ciągu ostatnich dziesięciu miesięcy, ten innowacyjny program dostarczył uczestnikom nie tylko wielką radość i zdrową rywalizację, ale również pozwolił na ustanowienie nowych rekordów w basenach zlokalizowanych na Placu Powstańców Śląskich oraz w Kompleksie Sportowym Hajduki w Chorzowie.

Inicjatywa, która trwała od lutego tego roku, przyciągnęła aż 89 zawodników, gotowych stanąć do walki z własnymi słabościami i przekroczyć własne granice. Uczestnicy nie tylko dzielnie zmierzyli się z wyzwaniem, ale także przebyli imponujące odległości w basenie. Zależnie od osiągniętego wyniku, zdobywali tytuły Złotego, Srebrnego lub Brązowego Superpływaka.

Projekt „Superpływak”, realizowany na basenach Placu Powstańców Śląskich oraz w Kompleksie Sportowym Hajduki, zakłada motywowanie miłośników pływania do pokonywania coraz większych dystansów. Walcząc o tytuł Superpływaka, uczestnicy zdobywali stopnie – brązowy, srebrny lub złoty – w zależności od liczby przepłyniętych kilometrów. Aby zgłosić chęć udziału w tym wyjątkowym przedsięwzięciu, wystarczyło skierować się do ratownika i wypełnić odpowiednie oświadczenie.