Massowy udział społeczności w Charytatywnym Biegu Mikołajkowym dla 9-letniej Janiny z Chorzowa

Massowy udział społeczności w Charytatywnym Biegu Mikołajkowym dla 9-letniej Janiny z Chorzowa

Sobota 9 grudnia stała pod znakiem ogromnej solidarności społecznej, kiedy to tłumy ludzi zebrały się na terenie OSiR Skałka w Świętochłowicach. Celem ich zgromadzenia była chęć uczestnictwa w akcji charytatywnej skierowanej na pomoc w leczeniu małej Janiny z Chorzowa. Dziewczynka, mimo swoich dopiero dziewięciu lat, dzielnie zmaga się z nowotworem mózgu. Wydarzenie to odbyło się podczas jarmarku świątecznego, co jeszcze bardziej przyciągnęło do niego sympatyków dobrej sprawy.

Charytatywny Bieg Mikołajkowy dla Janiny ruszył dokładnie o godzinie 14:30. Przybyli z różnych stron chcący wesprzeć chorującą dziewięciolatkę ludzie, wykazali się niezwykłą hojnością i determinacją. Ich chęć pomocy była widoczna przez cały czas trwania biegu i dawała mocny sygnał o gotowości niesienia pomocy potrzebującym. Do akcji dołączył również prezydent Świętochłowic, Daniel Beger, który nie tylko biegł, ale także zaangażował się bezpośrednio w organizację wydarzenia.

„Stawiliśmy czoła trasie biegu z otwartymi sercami i gotowością pomocy. Miasto Świętochłowice nie tylko wsparło organizację biegu we współpracy z Fundacją Przyjaciół Świętego Mikołaja, ale również dołożyło swoją część do skarbonki charytatywnej, sponsorując dwudziesty kilometr biegu. Wszyscy uczestnicy wraz ze mną i moim zespołem dołożyliśmy wszelkich starań, aby Janina otrzymała możliwie najwięcej pomocy” – tak o wydarzeniu napisał w mediach społecznościowych prezydent Świętochłowic, Daniel Beger.