Nadużycia na drogach. Akcja "Jednoślad" doprowadza do aresztowania

Nadużycia na drogach. Akcja "Jednoślad" doprowadza do aresztowania

W dniu 26 września 2023 r., podczas akcji o kryptonimie „Jednoślad”, drogówka z Chorzowa skierowała swoje działania przede wszystkim na rowerzystów. Efektem tego było umieszczenie jednego z nich za kratki.

Akcja „Jednoślad” przeprowadzona przez policjantów z Chorzowa skupiła się na kontroli ponad 50 osób, w tym 30 rowerzystów. Zaskakująco, niemal połowa z nich naruszyła prawo – motorowi spędzili prędkość, natomiast rowerzyści nie posiadali wymaganego sprzętu.

Wśród kontrolowanych był 41-letni chorzowianin, który nie przestrzegał zasad ruchu drogowego, poruszając się po chodniku mimo obowiązku korzystania z jezdni. Dodatkowo, jego rower nie był wyposażony w wszystkie niezbędne elementy. Policjanci postanowili również sprawdzić stan trzeźwości mężczyzny, który do wyniku dał 1,95 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Dodatkowo okazało się, że ten rowerzysta był poszukiwany za nieuiszczenie alimentów, co potwierdzały dwa listy gończe. Jak informują chorzowscy policjanci, mężczyzna zostanie teraz umieszczony w areszcie na kilka najbliższych lat, gdzie odpowie za swoje wykroczenia drogowe i alimentacyjne.