Mieszkańcy Chorzowa zatrzymani za serię włamań na obszarze Śląska!

Mieszkańcy Chorzowa zatrzymani za serię włamań na obszarze Śląska!

W wyniku skoordynowanej akcji śledczych z Komendy Miejskiej Policji w Piekary Śląskie i funkcjonariuszy z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, dwóch obywateli Chorzowa zostało aresztowanych. Są oni podejrzewani o przeprowadzenie serii włamań do domów na terenie województwa śląskiego. Złodzieje koncentrowali się na kradzieży gotówki w różnych denominacjach, biżuterii i sprzętu elektronicznego, powodując znaczne straty materialne. Sąd podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu mężczyzn, a grozi im karą do 10 lat pozbawienia wolności za popełnione przestępstwa.

Policjanci z Piekar Śląskich prowadzili dogłębne dochodzenie w sprawie serii włamań do mieszkań na terenie ich jurysdykcji. W wyniku intensywnych badań i sprawdzeń udało im się zidentyfikować pojazd, jakim poruszali się podejrzani. Zostało również ustalone, że działania przestępcze miały miejsce na terenie całego województwa. W celu skutecznego prowadzenia śledztwa, piekarowscy detektywi zaangażowali funkcjonariuszy z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. W rezultacie współpracy, dwóch mężczyzn z Chorzowa zostało aresztowanych podczas dzielenia się łupem po ostatnim włamaniu.

Podczas przeprowadzonych przeszukań, funkcjonariusze policji zabezpieczyli gotówkę w różnych walutach, monety kolekcjonerskie, biżuterię, telefony komórkowe oraz sprzęt elektroniczny. Również zostały odnalezione narzędzia, które służyły podejrzanym do przeprowadzania kradzieży. Śledczy podejrzewają, że sprawcy mają na swoim koncie dziesiątki włamań w regionie. Oskarżonym postawiono zarzuty związane z kradzieżą poprzez włamanie i na podstawie decyzji sądu, zostali tymczasowo aresztowani. Dochodzenie jest nadal w toku i możliwe jest postawienie im dodatkowych zarzutów. Za popełnione przestępstwa grozi im do 10 lat więzienia.