Koncert sanah na Stadionie Śląskim: Przybyło 50 tysięcy fanów pomimo upałów

Koncert sanah na Stadionie Śląskim: Przybyło 50 tysięcy fanów pomimo upałów

W ramach trasy koncertowej o nazwie „Uczta nad ucztami”, artystka sanah zorganizowała swoje pierwsze wystąpienie na Stadionie Śląskim. Miejsce to przyciągnęło ponad 50 tysięcy entuzjastów muzyki, którzy przybyli do Chorzowa 15 sierpnia. Pomimo upalnej pogody i tłumów, konieczne było wezwanie służb medycznych ze względu na warunki panujące na miejscu.

Sanah, której koncert zapowiedziano już w grudniu 2022 roku, pojawiła się na scenie Stadionu Śląskiego we wtorek, 15 sierpnia. Było to trzecie duże wydarzenie zorganizowane w tym miejscu w ciągu miesiąca.

Policja z różnych jednostek na Śląsku była odpowiedzialna za zabezpieczenie imprezy. Ich główne zadania obejmowały kontrolowanie ruchu drogowego i zapewnienie bezpieczeństwa zarówno dla uczestników koncertu, jak i mieszkańców Chorzowa i Katowic – jak poinformowała komenda policji w Chorzowie.

Mimo że wydarzenie muzyczne przebiegało w spokojnej atmosferze, nie wymagało żadnych interwencji ze strony sił porządkowych. Niestety doszło do chwilowych utrudnień w ruchu drogowym tuż przed rozpoczęciem koncertu, kiedy fani próbowali dostać się na miejsce w ostatniej chwili.

Wysokie temperatury również stanowiły wyzwanie. Po zakończeniu koncertu, jedna z kobiet zgłosiła się do patroli motocyklowej policji z Chorzowa, informując o złym stanie zdrowia swojej podopiecznej.

Zostało podjęte działanie, aby wezwać Zespół Ratownictwa Medycznego. Mundurowi dowiedzieli się, że karetka ma przyjechać z osiedla Tysiąclecia w Katowicach, gdzie panowały największe utrudnienia w ruchu drogowym. Wykorzystując motocykle do sprawnego poruszania się po korkach oraz swoje umiejętności, policjanci postanowili ułatwić karetce drogę. Dzięki temu szybko dotarli do 22-letniej pacjentki, która została następnie przewieziona do najbliższego szpitala.