Przełożenie Fest Festival 2023: Organizatorzy zapewniają, że wcześniej zakupione bilety będą nadal ważne

Przełożenie Fest Festival 2023: Organizatorzy zapewniają, że wcześniej zakupione bilety będą nadal ważne

Fest Festival 2023, który miał pierwotnie odbyć się w dniach od 9 do 13 sierpnia w Parku Śląskim w Chorzowie, został odwołany. Organizatorzy planowali początkowo ogłosić upadłość i byli zmuszeni do poinformowania uczestników, że zwrot za bilety będzie opóźniony. Fani festiwalu musieli więc cierpliwie czekać na zwrot pieniędzy.

Impreza została odwołana prawie w ostatniej chwili ze względu na trudności finansowe organizatorów. Kryzys w branży eventowej w 2023 roku oraz znaczne zmniejszenie sprzedaży biletów spowodowały, że plany organizatora okazały się zbyt ambitne. W oficjalnym oświadczeniu opublikowanym 4 sierpnia, organiści wyjaśnili, że liczba uczestników wyniosła jedynie nieco ponad połowę planowanej frekwencji, co uczyniło realizację Fest Festivalu niemożliwą do zrealizowania.

Festiwal Fest informował początkowo o konieczności ogłoszenia upadłości, co uniemożliwiało jakiekolwiek wypłaty przez spółkę. Tym samym posiadacze biletów mogli ubiegać się o zwrot środków, ale musieli uzbroić się w cierpliwość. Należy przypomnieć, że biletów/karnetów (których sprzedano kilkanaście tysięcy) cena wynosiła od 339 do 1039 zł.

Ostatecznie jednak, jak donoszą najnowsze informacje, szefowie Fest Festival zmienili swoje stanowisko i nie zamierzają już ogłaszać upadłości. Spółka zamierza przeprowadzić restrukturyzację, aby móc spłacić swoich wierzycieli. To wymaga jednak interwencji zewnętrznego inwestora. Portal Katowice24.info informuje, że według propozycji spółki, osoby posiadające bilety na odwołaną edycję festiwalu będą mogły wykorzystać je na przyszłe edycje, ponieważ organizatorzy planują kontynuację imprezy.