Jesienne nasadzenia w Parku Śląskim: tysiące krokusów i przebiśniegów z rąk młodych ogrodników

Jesienne nasadzenia w Parku Śląskim: tysiące krokusów i przebiśniegów z rąk młodych ogrodników

W miniony weekend, na obszarze Parku Śląskiego w Chorzowie, odbyła się pierwsza faza tegorocznych nasadzeń roślin. Tego dnia, piątek 22 września, cebulki kwiatowe trafiły pod opiekę uczniów z 40 szkół i przedszkoli położonych w pobliżu parku. Miejsce operacji to rozległa łąka usytuowana między halą wystawową o nazwie Kapelusz a siedzibą dyrekcji parku.

Młodzi entuzjaści zieleni z okolicznych ośrodków edukacyjnych zasiedli do pracy, sadząc cebule krokusów i przebiśniegów. Prace odbywały się w specjalnie przygotowanych na to otworach w ziemi. W ramach akcji każda grupa miała możliwość dodatkowego udekorowania miejsca nasadzeń przez umieszczenie własnoręcznie przygotowanej pamiątkowej tabliczki. Na wiosnę, efektem ich starań będzie piękna łąka pełna krokusów i przebiśniegów, która uatrakcyjni widok wzdłuż alejki, gdzie rosną klony.

Zwykłe dzieciaki z okolicznych szkół i przedszkoli stały się na jeden dzień małymi ogrodnikami, które wspólnie z pracownikami Parku Śląskiego posadziły ponad 10 tysięcy cebulek krokusów. Te kwiaty wiosną pokryją swoimi barwami łąkę, dodając uroku temu wyjątkowemu miejscu. Czy pole krokusów stanie się równie popularnym miejscem do robienia zdjęć jak „Dolina Słonecznikowa”, przekonamy się już niebawem – informuje zarząd Parku Śląskiego.

Łącznie w tej ekologicznej akcji uczestniczyło blisko tysiąc dzieci.