Ruch Chorzów wnioskuje o dofinansowanie budowy nowego stadionu: rozstrzygnięcie w październiku

Ruch Chorzów wnioskuje o dofinansowanie budowy nowego stadionu: rozstrzygnięcie w październiku

Władze klubu piłkarskiego Ruch Chorzów włożyły starania do Ministerstwa Sportu i Turystyki, z prośbą o wsparcie finansowe na realizację budowy nowego obiektu sportowego przy ulicy Cichej. Informacje te zostały udostępnione w mediach społecznościowych przez prezydenta miasta Chorzów, Andrzeja Kotalę. Wg. jego przekazań, ostateczne decyzje dotyczące konkursu ministerialnego mają paść najpóźniej w pierwszej połowie października, przed wyborami parlamentarnymi.

Propozycja ze strony chorzowskiej władzy zakłada finansowanie projektu na kwotę około 104 milionów złotych przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Pierwotnie, rezultaty konkursu miały być ogłoszone do końca września, jednakże, jak się okazało, wiadomość o ewentualnym dofinansowaniu inwestycji przez resort sportu zostanie przekazana nieco później.

Andrzej Kotala, odpowiadając na liczne pytania mieszkańców dotyczące losów wnioskowanego wsparcia na budowę stadionu na Cichej, poinformował w niedzielę na swoim profilu w mediach społecznościowych, iż ogłoszenie decyzji w sprawie konkursu nastąpi przed 15 października. O tym czy klub otrzyma wymaganą pomoc finansową dowiemy się więc w ciągu najbliższych trzech tygodni. Dodatkowo, za 5 tygodni planowany jest powrót drużyny Ruch do Chorzowa oraz inauguracyjny mecz na Stadionie Śląskim.

Nieoficjalne źródła sugerują, że opóźnienie w ogłoszeniu wyników konkursu ministerialnego może mieć związek z faktem, iż władze Częstochowy, które również starają się o dofinansowanie na rozbudowę stadionu Rakowa, spóźniły się ze złożeniem wniosku.

W bieżącym roku, drużyna Ruch Chorzów rozgrywa swoje mecze jako gospodarz na Stadionie Miejskim w Gliwicach. W październiku jednak, przeprowadzą się na Stadion Śląski. Pierwszy mecz chorzowian na nowej arenie zaplanowany jest na 28 lub 29 października i zostanie rozegrany przeciwko drużynie Śląska Wrocław.