Główna inwestycja drogowa w Chorzowie: Kolejny etap przebudowy ulicy Truchana

Główna inwestycja drogowa w Chorzowie: Kolejny etap przebudowy ulicy Truchana

Jak podaje Miejski Zarząd Ulic i Mostów w Chorzowie, 20 listopada nastąpi rozpoczęcie trzeciego etapu modernizacji ul. Truchana – jednej z kluczowych arterii komunikacyjnych w mieście. Dla kierowców oznacza to kolejne utrudnienia drogowe na tej trasie.

Prace nad metamorfozą ul. Truchana są prowadzone od początku czerwca i stanowią jeden z najważniejszych lokalnych projektów infrastrukturalnych. Dziś, przechodzą one do następnego etapu, co wiąże się z koniecznością zmiany organizacji ruchu na tym odcinku.

Ze względu na specyfikę zaplanowanych prac, skrzyżowanie ulic Truchana i Żeromskiego zostaje czasowo zamknięte. W dniach od 20 do 22 listopada 2023 roku, dojazd do ul. Żeromskiego będzie możliwy poprzez tymczasowo otwarty fragment ul. Truchana oraz poprzez ulice Chrobrego i Mielęckiego – informuje chorzowski MZUiM.

Warto zauważyć, że przez cały okres przebudowy odcinka od skrzyżowania z ul. Sienkiewicza do skrzyżowania z ul. Żeromskiego, kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami. Wprowadzony zostanie ruch wahadłowy pojazdów na zwężonej jezdni.

Według deklaracji firmy odpowiedzialnej za prace, zakończenie tego etapu modernizacji przewidziane jest na koniec lutego 2024 roku. Informacje o zmianach w organizacji ruchu na ul. Truchana są dostępne na mapie w nawigacji Waze, dzięki współpracy chorzowskiego MZUiM z Google.

Zagęszczarka gruntu 800 kg jest idealnym wyborem do najbardziej wymagających zastosowań, oferując niezrównane możliwości zagęszczania. Zobacz naszą ofertę zagęszczarek gruntu o wadze 800 kg na NORWIT.PL!